Skip to product information
1 of 1

Davines

MOMO Hair Potion

MOMO Hair Potion

Regular price €22,00
Regular price Sale price €22,00
Në ulje Shitur
Tax included.

Krem i lehtë për tu rritur hidratimi. Karakterizohet nga një teksturë e mëndafshtë e përshtatshme për hidratimin e të gjitha llojeve të flokëve. I bën flokët të butë dhe me shkëlqim pa i rënduar.

Benefitet

Flokë të hidratuar, të butë dhe me shkëlqim.
Përbërësit aktivë natyralë.

Përdorimi

Aplikojeni në flokë të tharë me peshqir pas kondicionerit. Mos e shpëlani. Mund të aplikohet edhe në flokë të thatë si një prekje e fundit hidratimi. Rreth 6 g produkt rekomandohet për flokë me gjatësi standarde. Kur aplikohet në flokë të thatë, rekomandohet rreth 2 g për aplikim.

Ingredientët

AQUA / WATER / EAU, CETEARYL ALCOHOL, GLYCERIN, HYDROXYPROPYL STARCH PHOSPHATE, PANTHENOL, BENZOTRIAZOLYL DODECYL P-CRESOL, DIMETHICONE, PARFUM / FRAGRANCE, BEHENTRIMONIUM CHLORIDE, BENZYL ALCOHOL, METHYL GLUCETH-20, PENTAERYTHRITYL TETRA-DI-T-BUTYL HYDROXYHYDROCINNAMATE, POLYSORBATE 20, HYDROXYPROPYLTRIMONIUM HYDROLYZED WHEAT PROTEIN, SCLEROTIUM GUM, ACRYLAMIDOPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE/ACRYLATES COPOLYMER, DISODIUM EDTA, POLYQUATERNIUM-28, TOCOPHEROL, SODIUM BENZOATE, GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE, ISOPROPYL ALCOHOL, AMODIMETHICONE, CUCUMIS MELO FRUIT EXTRACT / CUCUMIS MELO (MELON) FRUIT EXTRACT, PHENOXYETHANOL, CAPRYLYL GLYCOL, CITRIC ACID, CI 19140 / YELLOW 5, LIMONENE, COUMARIN, CI 61570 / GREEN 5, CI 17200 / RED 33.

View full details