Collection: Essential

Lëkurë perfekte çdo ditë

E dizenjuar për një rutinë të përditshme rigjallëruese, linja Essential përdor surfaktantë me bazë vaji dhe ekstrakt hidratues të panxharit të sheqerit, për të pastruar butësisht, hequr grimin dhe tonifikuar lëkurën.

Me formula dhe tekstura të diferencuara, çdo produkt eliminon papastërtitë duke mbrojtur pengesën e lëkurës për të siguruar që çdo lloj lëkure të gjejë partnerin e saj të përsosur!

Lëkura e pastër është thelbësore në rutinën tuaj për një shkëlqim të menjëhershëm dhe afatgjatë.

Nevojitet një qasje efektive por e butë pasi pastrimi agresiv mund të heqë pengesën natyrore mbrojtëse të lëkurës suaj, duke shkaktuar "lëkurë të shtrënguar", skuqje dhe kruajtje ose duke çuar në prodhimin e tepërt të sebumit.

Kjo është arsyeja pse ne kemi krijuar një koleksion pastruesish të butë për përdorim të përditshëm, duke përfshirë një qumësht të harlisur, një larës fytyre dhe një ujë micellar të gjitha-në-një për të hequr papastërtitë me ose pa ujë. Një tonik pa alkool dhe dy eksfoliues rikthen vitalitetin e lëkurës.