Skip to product information
1 of 1

Davines

A Single Shampoo

A Single Shampoo

Regular price €21,00
Regular price Sale price €21,00
Në ulje Shitur
Tax included.

Shampo jonë e parë 100% Karbon Neutral, formula e biodegradueshme 98,2%, përbërës me origjinë natyrale 95%. Një shampo e vetme respekton planetin dhe flokët tuaj, duke ofruar veprim të butë pastrimi dhe hidratues. Për përdorim të përditshëm.

Benefitet

Ofron pastrim të butë dhe delikat;
Ofron hidratim dhe veprim elastik;
Për përdorim të përditshëm për të gjitha llojet e flokëve;
Formula me origjinë natyrore * në 95% dhe e biodegradueshme në 98.2%;
100% përbërës aktivë me origjinë natyrale; *
aromë 100% natyrale;
100% konservues natyral të shtuar;
përbërës 100% të gjurmuar;
Nuk përmban ngjyra, silikone dhe përbërës me origjinë shtazore.

Përdorimi

Aplikojeni në flokë të lagur, masazhojeni butësisht dhe shpëlajeni.

Ingredientët

A single shampoo përmban një surfaktant të veçantë që rrjedh pjesërisht nga vaji i ullirit Quercetana, një Presidium i Slow Food i krijuar nga Davines për mbrojtjen e biodiversitetit.
AQUA / WATER / EAU, SODIUM COCOYL ALANINATE, SODIUM LAUROYL METHYL ISETHIONATE, POTASSIUM OLIVOYL HYDROLYZED WHEAT PROTEIN, DECYL GLUCOSIDE, GLYCOLIPIDS, CAPRYLYL/CAPRYL GLUCOSIDE, SODIUM CHLORIDE, PARFUM / FRAGRANCE, COCO-GLUCOSIDE, GLYCERYL OLEATE, MALTOOLIGOSYL GLUCOSIDE, CITRIC ACID, COCONUT ACID, HYDROGENATED STARCH HYDROLYSATE, BRASSICAMIDOPROPYL DIMETHYLAMINE, SODIUM METHYL ISETHIONATE HYDROLYZED QUINOA, SODIUM LEVULINATE, LAURIC ACID, POTASSIUM CHLORIDE, GLYCERIN, STARCH HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE, SODIUM BENZOATE, LINALOOL, BENZYL ALCOHOL, POTASSIUM SORBATE, MAGNOLIA OFFICINALIS BARK EXTRACT, SODIUM LAURATE, ORYZA SATIVA EXTRACT / ORYZA SATIVA (RICE) EXTRACT, SODIUM LACTATE, LIMONENE, TOCOPHEROL.

View full details