Skip to product information
1 of 1

Davines

MELU Hair Shield

MELU Hair Shield

Regular price €34,00
Regular price Sale price €34,00
Në ulje Shitur
Tax included.

Mburojë termike mbrojtëse, ideale për mbrojtjen e të gjitha llojeve të flokëve nga stresi i shkaktuar nga një ndreqës ose tharëse flokësh. Spray Melu mbron në mënyrë efektive flokët nga stresi termik.

Benefitet

Mbron strukturën e flokëve nga nxehtësia dhe stresi i mjeteve të nxehta.
Veprim balsami antistatik.
Flokë të butë dhe me shkëlqim.
Përbërësit aktivë natyralë.

Përdorimi

Shpërndani në mënyrë të barabartë fije nga fije në flokë të thatë ose të lagur përpara se të përdorni ndreqësin ose tharësen e flokëve.
Mos e shpëlani.

Ingredientët

AQUA / WATER / EAU, ALCOHOL DENAT., PROPANEDIOL, SILICONE QUATERNIUM-8,PEG-12 DIMETHICONE, SODIUM LANETH-40 MALEATE/STYRENE SULFONATE COPOLYMER, BENZYL ALCOHOL, BUTETH-3, PARFUM / FRAGRANCE, SODIUM BENZOATE, DISODIUM EDTA, SODIUM BENZOTRIAZOLYL BUTYLPHENOL SULFONATE, CITRIC ACID, PHENOXYETHANOL, LINALOOL, ALCOHOL, LENS ESCULENTA SEED EXTRACT / LENS ESCULENTA (LENTIL) SEED EXTRACT, HEXYL CINNAMAL, TRIS(TETRAMETHYLHYDROXYPIPERIDINOL) CITRATE, POTASSIUM SORBATE, TRIBUTYL CITRATE, GERANIOL, LIMONENE, CI 61570 / GREEN 5, CI 19140 / YELLOW 5.

View full details