Skip to product information
1 of 24

newlooktina

ULTRA HD STICK FOUNDATION

ULTRA HD STICK FOUNDATION

Regular price €44,00
Regular price €56,00 Sale price €44,00
Në ulje Shitur
Tax included.

Një bazë kremoze dhe e përzjerë me mbulim afatgjatë dhe të ndërtueshëm që rrëshqet si një lëkurë e dytë.

Benefitet

Përdorimi

Aplikojeni në të gjithë fytyrën me lëvizje nga mesi i fytyrës jashtë.
Aplikoni bazën nga mesi i fytyrës jashtë me lëvizje lart për të ngritur tiparet .Përdorni furçën për të aplikuar Concealer në rrudhën e syrit, më pas përzieni atë me Fondacionin në mënyrë që të mos ketë vijë.
Aplikoni pluhurin me lëvizje rrëshqitëse nga mesi i fytyrës jashtë, duke përfshirë zonën e konturit të syve. Përdorni një furçë të pastër Kabuki për të hequr pluhurin e tepërt. Furçë Kabuki /ol"

Ingredientët

ETHYLHEXYL PALMITATE ● SYNTHETIC FLUORPHLOGOPITE ● DIPENTAERYTHRITYL HEXAHYDROXYSTEARATE/HEXASTEARATE/HEXAROSINATE ● SYNTHETIC WAX ● POLYGLYCERYL-2 TRIISOSTEARATE ● HYDROGENATED POLYISOBUTENE ● SORBITAN SESQUIISOSTEARATE ● METHICONE ● DIMETHICONE ● COPERNICIA CERIFERA (CARNAUBA) WAX ● VINYL DIMETHICONE/METHICONE SILSESQUIOXANE CROSSPOLYMER ● ALUMINA ● TOCOPHEROL ● PROPANEDIOL ● PARFUM (FRAGRANCE) ● AQUA (WATER) ● SUCROSE PALMITATE ● BENZYL BENZOATE ● EVODIA RUTAECARPA FRUIT EXTRACT ● TOCOPHERYL ACETATE ● GLYCERYL LINOLEATE ● BENZYL ALCOHOL ● CITRIC ACID ● POTASSIUM SORBATE ● SODIUM HYALURONATE ● TIN OXIDE ● BHT ● [+/- : CI 19140 (YELLOW 5, YELLOW 5 LAKE) • CI 42090 (BLUE 1 LAKE) • CI 77007 (ULTRAMARINES) • CI 77163 (BISMUTH OXYCHLORIDE) • CI 77491, CI 77492, CI 77499 (IRON OXIDES) • CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE) •]. 09394/A

View full details