Skip to product information
1 of 9

newlooktina

ULTRA HD MATTE SETTING POWDER

ULTRA HD MATTE SETTING POWDER

Regular price €49,00
Regular price €49,00 Sale price €49,00
Në ulje Shitur
Tax included.

Një përfundim mat dhe pa shkëlqim që zvogëlon pamjen e poreve dhe papërsosmërive. I disponueshëm në gjashtë nuanca, ky pluhur cilësor siguron një pengesë të papërshkueshme nga uji, kundër djersës dhe njollave për të mbajtur grimin gjatë gjithë ditës.

Benefitet

Përdorimi

1 – Aplikojeni mbi bazën duke përdorur sfungjerin, duke filluar nga qendra e fytyrës dhe duke lëvizur nga jashtë me një lëvizje fërkimi.
2 – Përdorni majën e sfungjerit për ta aplikuar rreth qosheve të syve dhe hundës.
3 - Hiqni pudrën e tepërt duke e fshirë fytyrën me një furçë të pastër .
4 - Për një aplikim më të lehtë, përdorni një furçë pluhuri dhe fshijeni lehtë mbi fytyrë.

Ingredientët

SOLUMDIATOMEAE(DIATOMACEOUSEARTH) • ZEAMAYS(CORN)STARCH • KAOLIN • SILICA • CAPRYLYLGLYCOL • PENTYLENEGLYCOL • OCTYLDODECYLSTEAROYLSTEARATE • DIMETHICONE • SODIUMDEHYDROACETATE • DIISOSTEARYLMALATE • TOCOPHERYLACETATE • SORBITANSESQUIOLEATE • [+/-CI77491,CI77492,CI77499(IRONOXIDES) • CI77891(TITANIUMDIOXIDE) • CI19140(YELLOW5LAKE) • CI77007(ULTRAMARINES) • CI15850(RED6)]

View full details