Skip to product information
1 of 1

Davines

The Restless Circle

The Restless Circle

Regular price €10,00
Regular price Sale price €10,00
Në ulje Shitur
Tax included.

Maskë e padukshme për ata që duan të kujdesen për flokët e tyre gjatë kryerjes së aktiviteteve të tjera. I jep trup dhe elasticitet duke mbrojtur flokët nga thyerjet mekanike, si fërkimi me kapëse flokësh dhe elastikë.

Benefitet

Maska e padukshme pa ngjyrë që aplikohet edhe gjatë aktiviteteve sportive.
Veprim kundër thyerjes dhe vëllimit.
Mbron nga dëmtimet mekanike të shkaktuara nga elastikët dhe kapëset e flokëve.
I jep elasticitet flokëve të stresuar nga një mënyrë jetese aktive.

Përdorimi

Aplikojeni maskën në flokë të tharë si trajtim para shampo për gjatësitë dhe majat. Përdorni një sasi të vogël produkti duke e përhapur në mënyrë të barabartë nëpër flokë.
Për flokë të lëmuar – këshillohet krehja e flokëve pas aplikimit të maskës për ta përhapur më mirë produktin dhe për të maksimizuar efektin transparent.
Për flokë me onde ose kaçurrela – këshillohet që flokët të punoni me gishta për të përcaktuar më mirë kaçurrelat.
KOHA E PËRPUNIMIT: Aplikojeni në flokë të tharë si trajtim para shampo dhe lëreni të përpunohet për të paktën 15 minuta. Meqenëse është e padukshme, koha e përpunimit mund të zgjatet për të rritur efektivitetin dhe për të vazhduar rutinat e përditshme. Mund të përdoret edhe gjatë natës. Mund të përdoret edhe gjatë natës.
SHPËLARJE: Shpëlajeni “The Restless Circle” me ujë, më pas aplikoni shampon dhe balsamonin e zakonshëm.

Ingredientët

AQUA / WATER / EAU, ISODODECANE, CETEARYL ALCOHOL, STEARAMIDOPROPYL DIMETHYLAMINE, ZEA MAYS STARCH/ ZEA MAYS (CORN) STARCH, HYDROGENATED FARNESENE, CETRIMONIUM CHLORIDE, PARFUM / FRAGRANCE, CITRIC ACID, POLYQUATERNIUM-37, BEHENTRIMONIUM METHOSULFATE, POLYGLYCERYL-4 OLEATE, POLYACRYLAMIDOPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE, BENZYL ALCOHOL, SALVIA HISPANICA SEED EXTRACT, GLYCERYL OLIVATE, SCLEROTIUM GUM, SODIUM BENZOATE, LINALOOL, HYDROGENATED RAPESEED ALCOHOL, ISOPROPYL ALCOHOL, LIMONENE, CITRONELLOL, LEUCONOSTOC/RADISH ROOT FERMENT FILTRATE.

View full details