Skip to product information
1 of 1

Comfort Zone

Sun Soul Stick SPF 50+

Sun Soul Stick SPF 50+

Regular price €23,00
Regular price Sale price €23,00
Në ulje Shitur
Tax included.

Zbuloni produktin tonë të ri me mbrojtje shumë të lartë dhe me spektër të gjerë (UVA, UVB). Tekstura e tij e padukshme, e lëmuar, rezistente ndaj ujit nuk lë mbetje dhe e bën aplikimin të shpejtë dhe të lehtë në fytyrë, trup dhe buzë, duke e bërë atë aleatin ideal për zonat më të ndjeshme, të ekspozuara gjatë që kanë nevojë për mbrojtje shtesë! Formula inovative është pa dyllë sintetikë ose kafshësh dhe gjithashtu përmban një përzgjedhje të kujdesshme të filtrave për të reduktuar ndikimin në ekosistemin ujor. Formati i përshtatshëm mini siguron aplikim të lokalizuar në çdo kohë.

Benefitet

Përdorimi

Aplikojeni me bollëk në zonat e ndjeshme 20 deri në 30 minuta para ekspozimit në diell. Përsëriteni çdo 2 orë ekspozim, ose sipas nevojës, veçanërisht pas djersitjes, notit ose fshirjes me peshqir.

Ingredientët

ETHYLHEXYL COCOATE, COCO-CAPRYLATE/CAPRATE*, BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, SILICA*, DIETHYLAMINO HYDROXYBENZOYL HEXYL BENZOATE, COPERNICIA CERIFERA CERA / COPERNICIA CERIFERA (CARNAUBA) WAX / CIRE DE CARNAUBA*, ETHYLHEXYL SALICYLATE, ETHYLHEXYL TRIAZONE, COCOS NUCIFERA OIL / COCOS NUCIFERA (COCONUT) OIL*, CANDELILLA CERA / EUPHORBIA CERIFERA (CANDELILLA) WAX / CIRE DE CANDELILLA*, HELIANTHUS ANNUUS SEED CERA / HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED WAX*, POLYGLYCERYL-3 DIISOSTEARATE*, HYDROGENATED RICE BRAN WAX*, OLUS OIL / VEGETABLE OIL / HUILE VEGETALE*, AROMA / FLAVOR, ORYZA SATIVA CERA / ORYZA SATIVA (RICE) BRAN WAX*, ETHYL VANILLIN, HYDROGENATED VEGETABLE OIL*, CITRULLUS LANATUS SEED OIL / CITRULLUS LANATUS (WATERMELON) SEED OIL*, TOCOPHEROL*.

View full details