Skip to product information
1 of 1

Comfort Zone

Sun Soul Face Cream SPF 50+

Sun Soul Face Cream SPF 50+

Regular price €35,00
Regular price Sale price €35,00
Në ulje Shitur
Tax included.

Zbuloni gjeneratën e fundit të kujdesit ndaj diellit nga kërkimet e avancuara të comfort zone, efektive si në mbrojtjen e lëkurës nga rrezet UVA/UVB, ndërkohë që mbron mjedisin. Kjo formulë rezistente ndaj ujit, që përthithet shpejt dhe e mëndafshtë është e fuqizuar me filtra fotostabilë, jo-nano, të kombinuara me peptidin anti-plakje të ADN-DEFENSE, ekstrakt antioksidant Acerola dhe ekstrakt Hop me veprim kundër njollave.

Rezultatet: për të bërë kontrastin e dehidrimit dhe shfaqjes së linjave dhe njollave të holla. Pa parfum, me përbërës 90,5% të sigurt për mjedisin ujor.

Benefitet

Krem dielli kundër njollave për fytyrën UVA/UVB SPF 50+. Për lekura sensitive ndaj djegieve nga dielli dhe njollave nga dielli. Rekomandohet për lëkurë të ndjeshme ose pas trajtimeve dermatologjike. Pa parfum.

Përdorimi

Aplikojeni me bollëk në fytyrë 20/30 minuta para ekspozimit në diell. Riaplikoni çdo 2 orë ekspozim, nëse djersiteni. Mos qëndroni të ekspozuar në diell për një kohë të gjatë edhe kur përdorni një produkt mbrojtës kundër diellit. Ekspozimi i tepërt i diellit përbën një rrezik serioz për shëndetin. Shmangni kontaktin me sytë.

Ingredientët

AQUA / WATER / EAU*, PROPANEDIOL DICAPRYLATE*, DICAPRYLYL CARBONATE, DIETHYLAMINO HYDROXYBENZOYL HEXYL BENZOATE, ETHYLHEXYL SALICYLATE, BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, COCO-CAPRYLATE*, GLYCERIN*, ETHYLHEXYL TRIAZONE, CAPRYLOYL GLYCERIN/SEBACIC ACID COPOLYMER*, COCO-CAPRYLATE/CAPRATE*, CRAMBE ABYSSINICA SEED OIL*, PROPYLENE GLYCOL*, UNDECANE*, BEHENYL ALCOHOL*, GLYCERYL STEARATE CITRATE*, TRIDECANE*, MICROCRYSTALLINE CELLULOSE*, PHENOXYETHANOL, SORBITAN LAURATE*, XANTHAN GUM*, ZEA MAYS STARCH/ ZEA MAYS (CORN) STARCH*, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE*, BUTYLENE GLYCOL, CELLULOSE*, SODIUM CITRATE*, ETHYLHEXYLGLYCERIN, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE POWDER*, DISODIUM EDTA, CAPRYLYL GLYCOL, MALPIGHIA GLABRA FRUIT EXTRACT / MALPIGHIA GLABRA (ACEROLA) FRUIT EXTRACT*, SODIUM HYDROXIDE, TOCOPHEROL*, TAPIOCA STARCH / TRITICUM VULGARE (WHEAT) STARCH*, POTASSIUM SORBATE, SODIUM BENZOATE, HUMULUS LUPULUS EXTRACT / HUMULUS LUPULUS (HOPS) EXTRACT*, CITRIC ACID*, ACETYL HEXAPEPTIDE-51 AMIDE.

View full details