Skip to product information
1 of 1

Davines

SU Hair Mask

SU Hair Mask

Regular price €20,00
Regular price Sale price €20,00
Në ulje Shitur
Tax included.

Maskë për të rivendosur hidratimin e flokëve të dëmtuar nga dielli, klori dhe kripa. Rikthen butësinë dhe dritën edhe tek flokët më të thatë dhe më të shurdhër me një veprim antioksidant. Trajtimi me efekt kozmetik.

Benefitet

Efekt kozmetik hidratues restaurues.
Veprim specifik kundër plakjes për flokët e dëmtuar nga faktorë mjedisorë si dielli, kripa ose klori.
Veprim antioksidant dhe anti-inflamator.
Flokë të butë, të menaxhueshëm dhe me shkëlqim.

Përdorimi

Trajtimi i indikuar për përdorim gjatë dhe pas ekspozimit në diell. Aplikojeni në flokë të tharë me peshqir pas larjes me shampo në të gjithë flokët. Lëreni për 5-15 minuta, më pas krehni dhe shpëlajeni mirë. Vazhdoni me tharjen.

Ingredientët

AQUA / WATER / EAU, CETEARYL ALCOHOL, BEHENTRIMONIUM CHLORIDE, GLYCERIN, CETRIMONIUM CHLORIDE, BEHENYL ALCOHOL, DIMETHICONE, CETYL ALCOHOL, ORYZA SATIVA CERA / ORYZA SATIVA (RICE) BRAN WAX, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER / BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER, BENZYL ALCOHOL, PARFUM / FRAGRANCE, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL / SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL, AMODIMETHICONE, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL / PRUNUS AMYGDALUS DULCIS (SWEET ALMOND) OIL, ORYZA SATIVA BRAN OIL / ORYZA SATIVA (RICE) BRAN OIL, SODIUM BENZOATE, POLYGLYCERYL-3 DISTEARATE, CITRIC ACID, DISODIUM EDTA, POLYSORBATE 60, CITRUS AURANTIUM AMARA FRUIT EXTRACT / CITRUS AURANTIUM AMARA (BITTER ORANGE) FRUIT EXTRACT, GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE, MYRISTIC ACID, STEARIC ACID, PALMITIC ACID, LINALOOL, PHENOXYETHANOL.

View full details