Skip to product information
1 of 1

Davines

SU Conscious Sunscreen SPF 30

SU Conscious Sunscreen SPF 30

Regular price €26,00
Regular price Sale price €26,00
Në ulje Shitur
Tax included.

Krem me faktor të lartë mbrojtës nga dielli, parandalon dehidratimin dhe zvogëlon shenjat e foto-plakjes. Formula rezistente ndaj ujit është ideale për ditë në plazh ose në pishinë.

Benefitet

Faktori mbrojtës SPF 30 Lëkurë e ushqyer dhe e mbrojtur.
Teksturë kremoze për aplikim të lehtë.
Përthithje e shpejtë.
I papërshkueshëm nga uji.

Përdorimi

Aplikojeni me bollëk para ekspozimit në diell. Përsëriteni aplikimin, veçanërisht pas larjes, tharjes ose në rast të djersitjes së tepërt.

Ingredientët

AQUA / WATER / EAU, NEOPENTYL GLYCOL DIHEPTANOATE, UNDECANE, ETHYLHEXYL TRIAZONE, DIETHYLAMINO HYDROXYBENZOYL HEXYL BENZOATE, PROPYLENE GLYCOL, BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, CRAMBE ABYSSINICA SEED OIL, POLYGLYCERYL-4 OLEATE, COCO-CAPRYLATE, TRIDECANE, DICAPRYLYL CARBONATE, ETHYLHEXYL SALICYLATE, PROPANEDIOL, GLYCERYL STEARATE CITRATE, C20-22 ALKYL PHOSPHATE, ISOSTEARYL ALCOHOL, VP/EICOSENE COPOLYMER, PHENOXYETHANOL, BUTYLENE GLYCOL COCOATE, GLYCERYL OLIVATE, CETYL ALCOHOL, ZEA MAYS STARCH/ ZEA MAYS (CORN) STARCH, BUTYLENE GLYCOL, HYDROGENATED RAPESEED ALCOHOL, SODIUM ACRYLATES/BEHENETH-25 METHACRYLATE CROSSPOLYMER, HYDROGENATED POLYDECENE, AGAR, XANTHAN GUM, C20-22 ALCOHOLS, DISODIUM EDTA, ETHYLHEXYLGLYCERIN, SODIUM HYDROXIDE, CITRUS AURANTIUM AMARA FRUIT EXTRACT / CITRUS AURANTIUM AMARA (BITTER ORANGE) FRUIT EXTRACT, ETHYLCELLULOSE, CITRICACID, LAURYL GLUCOSIDE, TOCOPHEROL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, ACETYL HEXAPEPTIDE-51 AMIDE.

View full details