Skip to product information
1 of 1

newlooktina

SENS'EYES - MINI

SENS'EYES - MINI

Regular price €13,00
Regular price €15,00 Sale price €13,00
Në ulje Shitur
Tax included.
Sens'Eyes heq menjëherë papastërtitë nga fytyra, madje edhe grimin e papërshkueshëm nga uji. Përdoret dhe në sytë më të ndjeshëm dhe funksionon mirë për ata që përdorin lente kontakti. Hidraton dhe qetëson qepallat.

Benefitet

Përdorimi

Vendosni një copë pambuku të lagur me produktin në qepallat dhe lëreni të përthithet nga qerpikët, pa e fërkuar.
Në qepallat sensitive, aplikojeni xhelin me gishta dhe lëreni butësisht mbi make up-in.
Fshijeni me një copë pambuku të lagur me locion të ftohtë. Fshijeni produktin e tepërt me një pecetë.
Projektuar për:
Sytë e ndjeshëm dhe përdoruesit e lenteve të kontaktit, Sens Eyes heq grimin e syve me ngjyra të ndezura ose të papërshkueshëm nga uji.
Sens Eyes nuk lë asnjë shtresë me vaj dhe make up mund të riaplikohet menjëherë.

Ingredientët

AQUA (WATER) ? ISODODECANE ? METHYLPROPANEDIOL ? PENTYLENE GLYCOL ? ACRYLATES COPOLYMER ? TROMETHAMINE ? BUTYLENE GLYCOL ? GLYCERIN ? CAPRYLYL GLYCOL ? SODIUM DEHYDROACETATE ? DISODIUM EDTA ? PANTHENOL ? MEL EXTRACT (HONEY EXTRACT) ? SODIUM LAURYL SULFATE ? UREA ? GOSSYPIUM HERBACEUM (COTTON) FLOWER EXTRACT ? CI 42090 (BLUE 1) ? FRUCTOSE ? GLUCOSE ? INOSITOL ? SUCROSE ? TREHALOSE ? ARGININE HCL ? LYSINE HCL ? ORNITHINE HCL ? SODIUM LACTATE ? SODIUM CITRATE. 12102/A

View full details