Skip to product information
1 of 1

newlooktina

SENS'EYES

SENS'EYES

Regular price €24,00
Regular price €33,00 Sale price €24,00
Në ulje Shitur
Tax included.

Sens'Eyes është një larës xhel që heq menjëherë grimin e papërshkueshëm nga uji dhe papastërtitë edhe tek sytë më të ndjeshëm. Ky heqës i butë i grimit hidraton dhe qetëson qepallat dhe funksionon mirë për përdoruesit e lenteve të kontaktit.

Benefitet

Përdorimi

Vendosni një copë pambuku të lagur me produktin në qepallat dhe lëreni të përthithet nga qerpikët, pa e fërkuar.
Në qepallat sensitive, aplikojeni xhelin me gishta dhe lëreni butësisht mbi make up-in.
Fshijeni me një copë pambuku të lagur me locion të ftohtë. Fshijeni produktin e tepërt me një pecetë.
Projektuar për:
Sytë e ndjeshëm dhe përdoruesit e lenteve të kontaktit, Sens Eyes heq grimin e syve me ngjyra të ndezura ose të papërshkueshëm nga uji.
Sens Eyes nuk lë asnjë shtresë me vaj dhe make up mund të riaplikohet menjëherë.

Ingredientët

AQUA (WATER) ? ISODODECANE ? METHYLPROPANEDIOL ? PENTYLENE GLYCOL ? ACRYLATES COPOLYMER ? TROMETHAMINE ? BUTYLENE GLYCOL ? GLYCERIN ? CAPRYLYL GLYCOL ? SODIUM DEHYDROACETATE ? DISODIUM EDTA ? PANTHENOL ? MEL EXTRACT (HONEY EXTRACT) ? SODIUM LAURYL SULFATE ? UREA ? GOSSYPIUM HERBACEUM (COTTON) FLOWER EXTRACT ? CI 42090 (BLUE 1) ? FRUCTOSE ? GLUCOSE ? INOSITOL ? SUCROSE ? TREHALOSE ? ARGININE HCL ? LYSINE HCL ? ORNITHINE HCL ? SODIUM LACTATE ? SODIUM CITRATE. 12102/A

View full details