Skip to product information
1 of 2

Davines

REBALANCING Shampoo

REBALANCING Shampoo

Regular price €10,00
Regular price Sale price €10,00
Në ulje Shitur
Tax included.
Formula normalizuese dhe ribalancuese për problemet e prodhimit të tepërt të sebumit.
Lufton kundër hiperprodhimit të sebumit dhe e mban lëkurën e kokës të pastër.

Benefitet

Normalizon dhe ribalancon prodhimin e sebumit.
Veprim antioksidues.
Veprim astringent dhe qetësues në gjëndrat dhjamore.
Përbërësit aktivë natyralë.

Përdorimi

Aplikoni butësisht 20 g në flokë të lagur, lëreni për disa minuta dhe më pas shpëlajeni. Përsëriteni aplikimin nëse është e nevojshme.
Trajtim intensiv: 3 herë në javë për 1 muaj.
Mirëmbajtja: dy herë në javë për dy muaj duke alternuar me shampon Well-Being.

Ingredientët

AQUA / WATER / EAU, SODIUM LAUROYL METHYL ISETHIONATE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, SODIUM OLIVAMPHOACETATE, SODIUM LAUROYL SARCOSINATE, POLYSORBATE 20, BENZYL ALCOHOL, SODIUM CHLORIDE, PARFUM / FRAGRANCE, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, SODIUM BENZOATE, TRISODIUM ETHYLENEDIAMINE DISUCCINATE, EUGENOL, POLYQUATERNIUM-10, BUTYLENE GLYCOL, DISODIUM EDTA, GERANIOL, LINALOOL, CINNAMAL, SODIUM HYDROXIDE, POLYQUATERNIUM-67, CITRONELLOL, CITRUS LIMON LEAF EXTRACT / CITRUS LIMON (LEMON) LEAF EXTRACT, CINNAMOMUM CASSIA BARK EXTRACT, SANGUISORBA OFFICINALIS ROOT EXTRACT, ZINGIBER OFFICINALE ROOT EXTRACT / ZINGIBER OFFICINALE (GINGER) ROOT EXTRACT.

View full details