Skip to product information
1 of 2

Davines

PURIFYING Shampoo

PURIFYING Shampoo

Regular price €10,00
Regular price Sale price €10,00
Në ulje Shitur
Tax included.

Shampo pastruese dhe detoksifikuese për të luftuar sulmet mikrobike dhe zbokthin për të krijuar një mjedis të shëndetshëm për rritjen e flokëve.
Flokët dhe skalpi i kokës janë të shëndetshëm, pa rrufe dhe pastrohen thellë pa shkaktuar irritim.

Benefitet

Trajtim intensiv kozmetik kundër zbokthit.
Zgjidhja e shpejtë e problemeve të rrëshqitjes.
Veprim antioksidues.
Përbërës aktivë me prejardhje natyrale.

Përdorimi

Aplikoni 20 gr. i produktit në lëkurën e kokës me flokë të lagur dhe masazhoni, veçanërisht në ato zona më të prekura. Lëreni për disa minuta. Shpëlajeni tërësisht.
Trajtim intensiv: dy herë në javë për maksimum 3 javë.
Trajtimi i mirëmbajtjes: një herë në javë për 6 javë. Trajtimi i mirëmbajtjes mund të ndërpritet më herët se 6 javë nëse problemi është zgjidhur.

Ingredientët

AQUA / WATER / EAU, COCAMIDOPROPYL BETAINE, PROPYLENE GLYCOL, SODIUM LAURYL GLUCOSE CARBOXYLATE, GLYCERIN, LAURYL GLUCOSIDE, SODIUM LAUROYL METHYL ISETHIONATE, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, SELENIUM SULFIDE, GLYCERYL OLEATE, TARAXACUM OFFICINALE ROOT EXTRACT / TARAXACUM OFFICINALE (DANDELION) ROOT EXTRACT, COCO-GLUCOSIDE, POLYSORBATE 20, SODIUM BENZOATE, CITRIC ACID, SODIUM CHLORIDE, TRISODIUM ETHYLENEDIAMINE DISUCCINATE, POTASSIUM SORBATE, 2-BROMO-2-NITROPROPANE-1,3-DIOL, LINALOOL, PARFUM / FRAGRANCE.

View full details