Skip to product information
1 of 1

Davines

PURIFYING Gel

PURIFYING Gel

Regular price €30,00
Regular price Sale price €30,00
Në ulje Shitur
Tax included.

Trajtim me xhel për pastrimin e skalpit të prirur ndaj zbokthit. Formuluar me veprime antifungale dhe antibakteriale për të mbajtur lëkurën e kokës të pastër dhe të shëndetshëm.

Benefitet

Trajtim kundër zbokthit.
Veprim antibakterial dhe antifungal.
Ideale në rastin e zbokthit të thatë dhe zbokthit me vaj.

Përdorimi

Pas përdorimit të shamponit Purifying aplikoni 10 gr. i produktit në lëkurën e kokës në zonat e prekura nga zbokthi, duke e masazhuar butësisht. Lëreni për 10 minuta. Shpëlajeni tërësisht.
Trajtimi intensiv: Një herë në javë për maksimum 3 javë.
Trajtimi i mirëmbajtjes: Një herë në 15 ditë për 6 javë. Trajtimi i mirëmbajtjes mund të ndërpritet më herët se 6 javë nëse problemi është zgjidhur.

Ingredientët

WATER, POLYSORBATE 20, PENTASODIUM PENTETATE, ACRYLATES / C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, PROPYLENE GLYCOL, GLYCERIN, ZINC PYRITHIONE, BISABOLOL, PIROCTONE OLAMINE, TARAXACUM OFFICINALE (DANDELION) ROOT EXTRACT, TOCOPHEROL, TETRASODIM EDTA, SODIUM HYDROXIDE, LINALOOL, FRAGRANCE.

View full details