Skip to product information
1 of 2

Davines

NOURISHING Shampoo

NOURISHING Shampoo

Regular price €12,00
Regular price Sale price €12,00
Në ulje Shitur
Tax included.

Shampo ushqyese pastron butësisht pa ndryshuar strukturën e flokëve me një veprim ushqyes. Tekstura kremoze krijon një shkumë të plotë që i lë flokët të butë dhe të kondicionuar mirë.

Benefitet

Formula ushqyese rigjallëruese.
I përshtatshëm për skalpin e dehidratuar dhe për flokë të pastrukturuar, të thatë dhe të brishtë.
Veprim antioksidues.
I jep flokëve butësi dhe shkëlqim.
Përbërësit aktivë natyralë.

Përdorimi

Aplikojeni në lëkurën e kokës dhe flokët e lagur, duke e masazhuar butësisht. Shpëlajeni me kujdes dhe përsëritni aplikimin nëse është e nevojshme.
Trajtimi me shampo ushqyese mund të përsëritet sa herë të jetë e nevojshme.

Ingredientët

AQUA / WATER / EAU, SODIUM LAUROYL METHYL ISETHIONATE, DECYL GLUCOSIDE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, SODIUM COCOYL ALANINATE, GLYCERIN, POLYSORBATE 20, PARFUM / FRAGRANCE, SODIUM METHYL ISETHIONATE, SODIUM CHLORIDE, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, BENZYL ALCOHOL, BRASSICAMIDOPROPYL DIMETHYLAMINE, LAURIC ACID, COCO-GLUCOSIDE, GLYCERYL OLEATE, SODIUM BENZOATE, POLYESTER-37, POLYQUATERNIUM-7, TRISODIUM ETHYLENEDIAMINE DISUCCINATE, GLYCOL DISTEARATE, COCONUT ACID, POLYQUATERNIUM-10, CITRIC ACID, HYDROLYZED RICE PROTEIN, SODIUM LAURATE, GLYCINE, LYSINE HCL, TETRASODIUM GLUTAMATE DIACETATE, GLYCERYL STEARATE, HEXYL CINNAMAL, LINALOOL, CI 19140 / YELLOW 5, CI 17200 / RED 33, CI 61570 / GREEN 5.

View full details