Skip to product information
1 of 2

Davines

LIQUID SPELL Reinforcing Bodifying Fluid

LIQUID SPELL Reinforcing Bodifying Fluid

Regular price €15,00
Regular price Sale price €15,00
Në ulje Shitur
Tax included.

Trajtim i zgjatur për flokë të ndjeshme ose të holla. Forcon dhe kompakton strukturën e flokëve, duke i dhënë vitalitet dhe trup flokëve, i cili duket më i shëndetshëm, i mëndafshtë dhe natyralisht me shkëlqim.

Benefitet

Forcon dhe kompakton fibrën e jashtme të flokëve.
Jep trup dhe ton.
I jep flokëve butësi dhe shkëlqim.
Ideale para tharjes së flokëve për të parandaluar dëmtimin e nxehtësisë.

Përdorimi

Shpërndarësi pa gaz ju lejon të transformoni formulimin e lëngshëm në një mousse të butë që shpërndahet lehtë, për një aplikim të shpejtë dhe të këndshëm.
Me flokë të tharë me peshqir, shpërndani 3-4 spërkatje të produktit në mënyrë të barabartë nga baza në majat dhe krehni. Në fund, vazhdoni me tharjen dhe stilimin e dëshiruar.
Lëngu Bodifying Liquid Spell Reinforcing mund të përdoret në kombinim me produktet e zakonshme të kujdesit të flokëve, duke e aplikuar atë pas serumeve të kokës dhe para trajtimit ose produkteve të stilimit.

Ingredientët

AQUA / WATER / EAU, POLYSORBATE 20, PROPANEDIOL, PARFUM / FRAGRANCE, ALCOHOL DENAT., 1,2-HEXANEDIOL, COCO-BETAINE, POLYQUATERNIUM-11, DISODIUM EDTA, POLYQUATERNIUM-53, SOY AMINO ACIDS, WHEAT AMINO ACIDS, CITRIC ACID, GLYCINE, LYSINE HCL, POLYESTER-37, PVP, SODIUM CHLORIDE, CAPRYLHY¬DROXAMIC ACID, ARGININE HCL, SERINE, THREONINE, POLYACRYLAMIDOPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE, POLYQUA¬TERNIUM-110, DISTEARYLDIMONIUM CHLORIDE, PHENOXYETHANOL, BEHENTRIMONIUM CHLORIDE, BENZYL ALCOHOL, GAMMA-DOCOSALACTONE, ALPHA-ISOMETHYL IONONE, GLYCINE SOJA STEROLS / GLYCINE SOJA (SOYBEAN) STEROLS.

View full details