Skip to product information
1 of 1

Davines

Intense Treatment

Intense Treatment

Regular price €25,00
Regular price Sale price €25,00
Në ulje Shitur
Tax included.

Trajtim intensiv kozmetik i formuluar për të forcuar flokët biondë. Falë kompleksit ekskluziv të lidhjes Biacidic dhe ekstraktit Baobab, ai forcon fibrën e flokëve duke ndihmuar në parandalimin e thyerjes, për flokë të ushqyer dhe një ngjyrë të ringjallur.

Benefitet

Ndihmon në parandalimin e thyerjes së fibrës së flokëve.
Rezistencë deri në + 40% ndaj thyerjes së flokëve, me një kohë trajtimi intensiv prej 5 minutash.
Rezistenca rritet deri në + 57% nëse zgjatni kohën e trajtimit intensiv deri në 10 minuta.
Flokët bëhen elastikë, të ushqyer mirë dhe të lehtë për t'u krehur.

Përdorimi

Aplikojeni në flokë të tharë me peshqir në gjatësi dhe majat.
Lëreni të veprojë për 5-10 minuta, krehni dhe shpëlajeni mirë.
Nëse është e nevojshme, vazhdoni me kondicionerin e pasur me qelq Heart of Glass.
Përdoreni një herë në javë, ose më shpesh në flokë shumë të dëmtuar.
Shpëlajeni tërësisht në rast kontakti me sytë.

Ingredientët

AQUA / WATER / EAU, CETEARYL ALCOHOL, CETYL ALCOHOL, BEHENTRIMONIUM CHLORIDE, GLYCERIN, CETRIMONIUM CHLORIDE, BEHENTRIMONIUM METHOSULFATE, BEHENYL ALCOHOL, DICOCOYL PENTAERYTHRITYL DISTEARYL CITRATE, PARFUM / FRAGRANCE, POLYGLYCERYL-10 PENTASTEARATE, GLYCERYL STEARATE, QUATERNIUM-87, ISOPROPYL ALCOHOL, BENZYL ALCOHOL, MALEIC ACID, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL / SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL, SODIUM BENZOATE, STEARAMIDOPROPYL DIMETHYLAMINE, DISODIUM EDTA, ORYZA SATIVA CERA / ORYZA SATIVA (RICE) BRAN WAX, THIOCTAMIDOETHYL DIMETHYLAMINE MALEATE, SODIUM HYDROXIDE, POLYGLYCERYL-3 POLYRICINOLEATE, SORBITAN ISOSTEARATE, ALPHA-ISOMETHYL IONONE, LINALOOL, HYDROLYZED ADANSONIA DIGITATA SEED EXTRACT, LACTIC ACID, COUMARIN, RETINYL PALMITATE, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL / HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL.

View full details