Skip to product information
1 of 1

newlooktina

EXTREME CLEANSER

EXTREME CLEANSER

Regular price €34,00
Regular price €38,00 Sale price €34,00
Në ulje Shitur
Tax included.

Vaji për heqjen e make-up, në formën e një vaji të thatë (pa vajra minerale), heq çdo make-up, madje edhe ata që janë të papërshkueshëm nga uji. Ndihmon në ruajtjen e ekuilibrit fiziologjik të lëkurës dhe nuk lë shtresë të yndyrshme në fytyrë. Është i shpejtë dhe i lehtë për t'u përdorur. Vaji shkrihet kur përzihet me ujë ose locion dhe e lë lëkurën të hidratuar dhe të freskët. Vaji Extreme Cleanser 2 në 1 është i testuar dermatologjikisht në lëkurë të ndjeshme dhe jo komedogjene.

Benefitet

Përdorimi

Vendoseni vajin (mjaftojnë 4 shtrydhje) në pëllëmbën e duarve, të cilat duhet të jenë të pastra dhe të thata.
Aplikojeni në të gjithë fytyrën dhe qafën (duke përfshirë sytë).
Duke përdorur pambuk ose një sfungjer për heqjen e make-up të njomur në ujë ose locion, shpërndani vajin në lëvizje rrethore.
Shpëlajeni tërësisht me ujë ose locion.
Në rastin e lëkurës shumë të thatë, preferohet përzierja e vajit me locion, i cili shërben si hidratues.
Këshillë profesionale: Nëse sytë tuaj janë shumë të grimuar, së pari hiqni grimin dhe më pas vazhdoni me fytyrën tuaj.

Ingredientët

ETHYLHEXYL PALMITATE ● PRUNUS AMYGDALUS DULCIS (SWEET ALMOND) OIL ● POLYSORBATE 85 ● PROPYLENE GLYCOL ISOCETETH-3 ACETATE ● NEOPENTYL GLYCOL DIETHYLHEXANOATE ● SORBITAN TRIOLEATE ● HYDROGENATED POLYISOBUTENE ● PARFUM (FRAGRANCE) ● PRUNUS ARMENIACA (APRICOT) KERNEL OIL ● PROPYLENE GLYCOL DICAPRYLATE/DICAPRATE ● TOCOPHEROL ● BUTYLPHENYL METHYLPROPIONAL ● BENZYL SALICYLATE ● HEXYL CINNAMAL ● LIMONENE ● PRUNUS PERSICA (PEACH) FRUIT EXTRACT ● LINALOOL ● HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL ● CAPSANTHIN/CAPSORUBIN . BENZYL BENZOATE ● BHT ● CINNAMAL ● EUGENOL ● CITRAL. 12672/A

View full details