Skip to product information
1 of 9

newlooktina

AQUA RESIST BROW DEFINER

AQUA RESIST BROW DEFINER

Regular price €32,00
Regular price €32,00 Sale price €32,00
Në ulje Shitur
Tax included.

Rezistencë 24 orë dhe mbrojtje ndaj ujit me një majë të lakuar. Ky është mjeti i përsosur për vetullat e rralla që kanë nevojë për mbushje.

Me reistencë maksimale dhe mikroprecision mbushësi i vetullave Aqua Resist qëndron në vend gjatë gjithë ditës, duke mbushur boshllëqet dhe zonat e rralla deri në 24 orë. Ky laps me mikro-pjerrësi është i papërshkueshëm nga djersa nga uji.


FUNKSIONON NË TË GJITHA LLOJET E VETËLLAVE
Aqua Resist Brow Filler disponohet në 5 nuanca: bjonde e butë, bjonde e thellë, kafe e butë, kafe e mesme dhe kafe e errët.Kjo formulë e re dhe e përmirësuar me nuanca të përziera ofron një përfundim mat natyral, të ndritshëm si flokët, me ngjyra intensive.


Test instrumental në 20 subjekte: ekspozim ndaj kushteve të ajrit të nxehtë dhe të lagësht 3 x 6 minuta seanca sauna të fytyrës (shkalla e lagështisë 90%, temperatura 40°c)
Test instrumental në 20 subjekte: ekspozimi ndaj kushteve intensive të djersitjes 3 x 65 minuta seanca çiklizmi në ambiente të mbyllura (temperatura e kontrolluar 27°c, higrometria 45%)

E testuar në vetulla të trasha, të holla dhe të rralla.

Benefitet

Përdorimi

Si të aplikoni Aqua Resist Brow Filler?
1. Përdorni buzë të sheshtë për të përshkruar lehtë formën tuaj të dëshiruar të vetullave deri në drejtim të rritjes natyrale të flokëve.
2. Mbushni zonat e rralla duke përdorur tërheqje të vogla, duke filluar nga pjesa e brendshme dhe duke lëvizur drejt bishtit të syrit.
3. Përdorni furcën për të përzier ngjyrën dhe për të rregulluar vetullat.

Si t'i jepni formë vetullës?
1. Për një rezultat natyral, filloni nga harku drejt bishtit.
2. Mbushni nga trupi drejt harkut të vetullës duke u përzier nga jashtë.
3. Përfundoni me vetullën e brendshme duke e përzier deri në harkun e vetullës.

Ingredientët

ISODODECANE • HYDROGENATED POLYCYCLOPENTADIENE • BEHENYL BEHENATE • GLYCERYL BEHENATE • METHYL METHACRYLATE CROSSPOLYMER • SILICA SILYLATE • TRIACONTANYL PVP • DISTEARDIMONIUM HECTORITE • ETHYLENE/PROPYLENE COPOLYMER • PROPYLENE CARBONATE • POLYETHYLENE • 1,2-HEXANEDIOL • CAPRYLYL GLYCOL • TOCOPHERYL ACETATE • COPERNICIA CERIFERA (CARNAUBA) WAX • PENTAERYTHRITYL TETRA-DI-T-BUTYL HYDROXYHYDROCINNAMATE • ALUMINA • MAGNESIUM OXIDE • TOCOPHEROL • [+/- CI 77491, 77492, 77499 (IRON OXIDES) • CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE)]

View full details