Skip to product information
1 of 1

Davines

ALCHEMIC Creative Conditioner Pink

ALCHEMIC Creative Conditioner Pink

Regular price €33,00
Regular price Sale price €33,00
Në ulje Shitur
Tax included.

Baslam për të arritur ngjyra kreative për flokë bjonde ose të çelur. I përkohshëm, rezultati i ngjyrës do të varet nga niveli fillestar i flokëve dhe reflektimi i tij.

Benefitet

Pigmente të drejtpërdrejta për rezultate të bukura me ngjyra të gjalla.
98% e përbërësve të biodegradueshëm.*
95% e përbërësve me origjinë natyrale.**
Vaj jojoba për të ofruar shkëlqim, butësi dhe një efekt të lartë balsami.

*Biodegradueshmëria e llogaritur si shuma e përqindjes së të gjitha lëndëve të para që biodegradohen shpejt sipas metodës OECD 301: kjo metodë përcakton si një përbërës me degradim të shpejtë që në 28 ditë degradohet të paktën 70%.
**Në Davines, një përbërës përcaktohet me origjinë natyrore kur 100% e strukturës molekulare të tij është me origjinë natyrore, pa asnjë pjesë sintetike.
Pa silikone.
Kavanoza plastike të ricikluara.
Etiketa të bëra prej plastike nga burime të rinovueshme, bimore.
Paketim neutral karboni.

Përdorimi

Aplikojeni produktin në flokë të lagur me shampo, të tharë me peshqir ose të thatë, duke siguruar ngopje të plotë të produktit në flokë në zonën që dëshironi të ngjyrosni.
Procedoni deri në 20 minuta. Shpëlajeni tërësisht.
Nëse dëshironi të ruani vetëm një ngjyrë, mund ta lini balsamin ALCHEMIC CREATIVE të ndezur për një kohë më të shkurtër përpunimi (5-8 minuta).
Çdo balsam ALCHEMIC CREATIVE mund të përdoret më vete ose i përzier (gjithashtu me balsamët tradicionalë ALCHEMIC) për të krijuar rezultate të personalizuara të ngjyrave.

Balsamët CREATIVE ALCHEMIC janë formuluar për të humbur gradualisht intensitetin nga flokët me shampo të mëvonshme.
Zbehja është shumë e ndryshueshme dhe varet nga gjendja e flokëve dhe nga balsami ALCHEMIC CREATIVE i zgjedhur. Në përgjithësi, në flokë të shëndetshëm ose natyralë, intensiteti i ngjyrës mund të zbehet më shpejt në krahasim me flokët porozë ose shumë të zbardhur. Në flokë të shëndetshëm ose natyralë mund të jetë e nevojshme të aplikoni balsamët e ngjyrave çdo 2-4 shampo. Në flokët e zbardhur mund të jetë e nevojshme të aplikoni ngjyrat më pastel (korale, rozë, livando) çdo 5-6 larje, ndërsa ngjyrat më intensive (blu detare, bojëqielli) mund të ruajnë intensitetin e tyre më gjatë (8-10 shampo).

Ingredientët

AQUA / WATER / EAU, CETYL ALCOHOL, GLYCERIN, CETEARYL ALCOHOL, CETRIMONIUM CHLORIDE, POLYGLYCERYL-4 OLEATE, BEHENETH-25, GLYCERYL STEARATE, BENZYL ALCOHOL, PARFUM / FRAGRANCE, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL / SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL, TOCOPHEROL, GLYCERYL OLIVATE, DISODIUM EDTA, HYDROXYETHYLCELLULOSE, SODIUM BENZOATE, HYDROGENATED RAPESEED ALCOHOL, HYDROGENATED PALM GLYCERIDES CITRATE, SCLEROTIUM GUM, CITRIC ACID, BASIC RED 51, BASIC YELLOW 87, BASIC BLUE 99, BASIC BROWN 16, ACID VIOLET 43, BASIC RED 76, BASIC YELLOW 57.

View full details