Skip to product information
1 of 1

Make Up For Ever

WATERTONE BUILDABLE COVERAGE SPONGE

WATERTONE BUILDABLE COVERAGE SPONGE

Regular price €20,00
Regular price Sale price €20,00
Në ulje Shitur
Tax included.

Një sfungjer grimi i butë dhe i lehtë për t'u përdorur për aplikim të lehtë të fondatinës. Është sfungjeri perfekt për të aplikuar Watertone Skin-Perfecting Tint ose bazamente të tjera me bazë uji.

Benefitet

Përdorimi

Ky sfungjer i mahnitshëm siguron mbulim të lehtë deri mesatar, duke e përmirësuar menjëherë lëkurën tuaj me një përfundim natyral dhe të freskët.

1. Lagni sfungjerin me ujë dhe shtrydhni tepricën.
2. Merrni një sasi të vogël Watertone me majën e mprehtë për zona të sakta ose përdorni anën më të gjerë për aplikim të gjithanshëm.
3. Lyejeni në qendër të fytyrës, duke trokitur për t'u përzier deri në vijën e flokëve dhe deri në vijën e nofullës dhe qafës.

SI TË PASTROHET
Për të pastruar në mënyrë efektive sfungjerin Watertone, fillimisht lagni sfungjerin me ujë të nxehtë. Më pas, hidhni pak shampo sfungjeri direkt në sfungjer, duke e punuar me gishta.
Shpëlajeni mirë sfungjerin me ujë të nxehtë, shtrydhni dhe lëreni të thahet në një sipërfaqe të pastër deri në përdorimin e radhës. Nëse përdoret rregullisht, ndërroni sfungjerin çdo 3 muaj.

Ingredientët

View full details