Skip to product information
1 of 7

Make Up For Ever

ULTRA HD UNDERPAINTING

ULTRA HD UNDERPAINTING

Regular price €55,00
Regular price €55,00 Sale price €55,00
Në ulje Shitur
Tax included.

Të zhvilluara nga ekipet tona të artistëve profesionistë dhe të testuara në një gamë të gjerë të toneve të lëkurës, këto paleta korrektuese të ngjyrave e pastrojnë lëkurën nga njollat ​​e errëta dhe skuqjet e padëshiruara, duke krijuar një bazë të pazbulueshme nën grim. Çdo paletë përfshin dy ngjyra korrigjuese dhe dy nuanca fshehëse, të gjitha të përbëra nga pigmente të pasura dhe të përziera.

Benefitet

Një paletë kremi e formuluar për korrigjimin e ngjyrave për një çehre të përkryer të njëtrajtshme, me prirje dhe veshje të qëndrueshme.

Përdorimi

Për të fshehur një defekt: Ose poshtë ose mbi bazë, përdorni majën e silikonit të furçës 178 dhe prekni nuancën korrigjuese të ngjyrës së skuqjes në çdo njollë nën/mbi bazën. Duke përdorur anën e furçës numer 178, përzieni nuancat për t'i përshtatur dhe aplikuar duke aplikuar sipër korrigjuesit .
Për të ndriçuar zonën e syve: Ose nën ose mbi bazën, përdorni majën e silikonit të furçës 178 dhe aplikoni nuancat korrigjuese të ngjyrave që trajtojnë njollën blu/vjollcë. Aplikojeni vetëm në ato zona rreth syrit që kanë nevojë për korrigjim. Duke përdorur anën e furçës 178, përzieni nuancat e korrektorit për t'i përshtatur dhe aplikuar sipër dhe duke u shpërndarë pak përtej vendit ku është aplikuar nuanca korrigjuese.

Ingredientët

ETHYLHEXYL PALMITATE ? SYNTHETIC FLUORPHLOGOPITE ? DIPENTAERYTHRITYL HEXAHYDROXYSTEARATE/HEXASTEARATE/HEXAROSINATE ? SYNTHETIC WAX ? POLYGLYCERYL-2 TRIISOSTEARATE ? HYDROGENATED POLYISOBUTENE ? SORBITAN SESQUIISOSTEARATE ? DIMETHICONE ? METHICONE ? COPERNICIA CERIFERA (CARNAUBA) WAX ? VINYL DIMETHICONE/METHICONE SILSESQUIOXANE CROSSPOLYMER ? ALUMINA ? TOCOPHEROL ? PROPANEDIOL ? PARFUM (FRAGRANCE) ? AQUA (WATER) ? BENZYL BENZOATE ? SUCROSE PALMITATE ? EVODIA RUTAECARPA FRUIT EXTRACT ? TOCOPHERYL ACETATE ? GLYCERYL LINOLEATE ? BENZYL ALCOHOL ? CITRIC ACID ? POTASSIUM SORBATE ? TIN OXIDE ? BHT ? SODIUM HYALURONATE ? [+/- : CI 19140 (YELLOW 5, YELLOW 5 LAKE) • CI 42090 (BLUE 1 LAKE) • CI 77007 (ULTRAMARINES) • CI 77163 (BISMUTH OXYCHLORIDE) • CI 77491, CI 77492, CI 77499 (IRON OXIDES) • CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE) •].

View full details