Skip to product information
1 of 1

Make Up For Ever

ULTRA HD STICK FOUND 12,5g

ULTRA HD STICK FOUND 12,5g

Regular price €44,00
Regular price Sale price €44,00
Në ulje Shitur
Tax included.
Tekstura kremoze përzihet me lëkurën për të minimizuar defektet. Formula rrëshqet në lëkurë duke krijuar një përfundim natyral, saten, të padukshëm për syrin e lirë.
 Ultra HD Stick është një bazë për mbulim mesatar deri në të plotë. E disponueshme në nuanca të ndryshme, kjo bazë e rehatshme, me përdorim të gjatë, është më e përshtatshme për llojet normale dhe të thata të lëkurës.

Benefitet

Përdorimi

Aplikoni bazën Ultra HD Stick nga qendra e fytyrës nga jashtë me lëvizje lart në mënyrë që të ngrini tiparet duke përdorur furçën #108 ose një sfungjer.

Ingredientët

AQUA (WATER) ● CYCLOPENTASILOXANE ● GLYCERIN ● ISODODECANE ● ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE ● PENTYLENE GLYCOL ● ALCOHOL ● TITANIUM DIOXIDE [NANO] ● DIMETHICONE ● VINYL DIMETHICONE/METHICONE SILSESQUIOXANE CROSSPOLYMER ● PEG-10 DIMETHICONE ● XANTHAN GUM ● SORBITAN SESQUIOLEATE ● DISTEARDIMONIUM HECTORITE ● PHENOXYETHANOL ● ACRYLATES/DIMETHICONE COPOLYMER ● SILICA ● ALUMINUM HYDROXIDE ● ISOSTEARIC ACID ● DIMETHICONE/VINYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER ● POLYHYDROXYSTEARIC ACID ● SODIUM MYRISTOYL GLUTAMATE ● SILICA SILYLATE ● PROPYLENE CARBONATE ● PARFUM (FRAGRANCE) ● STEARIC ACID ● BENZYL BENZOATE ● SYNTHETIC FLUORPHLOGOPITE ● SODIUM METABISULFITE ● BHT ● TOCOPHEROL ● [+/- : CI 77491,CI 77492,CI 77499 (IRON OXIDES) ● CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE) ●]. 12086/B

View full details