Skip to product information
1 of 17

Make Up For Ever

ULTRA HD REFILL

ULTRA HD REFILL

Regular price €22,00
Regular price €22,00 Sale price €22,00
Në ulje Shitur
Tax included.

Formulat tona ikonike Ultra HD janë të njohura për krijimin e çehreve pa të meta, ndërkohë që mbeten krejtësisht të padukshme si për lentet e kamerës ashtu edhe për syrin e lirë. E preferuara e redaktorëve të bukurisë dhe adhuruesve të grimit, kremi Ultra HD ofron mbulim mesatar deri në të plotë me një përfundim natyral afatgjatë. E përshtatur për të gjitha ngjyrat e lëkurës, bazamenti i kremit ULTRA HD është i domosdoshëm dhe vjen në rimbushje për t'ju lejuar ta merrni kudo dhe të krijoni paletat tuaja.

Benefitet

Fondatina krem ULTRA HD bën absolutisht gjithçka: unifikon ngjyrën, maskon papërsosmëritë, nxjerr në pah dhe konturon fytyrën. Frymëzuar nga profesionistët, vjen në 12 nuanca për t'u përzier për një përfundim të butë saten dhe mbulim të padukshëm.

Përdorimi

Ingredientët

ETHYLHEXYL PALMITATE ● SYNTHETIC FLUORPHLOGOPITE ● DIPENTAERYTHRITYL HEXAHYDROXYSTEARATE/HEXASTEARATE/HEXAROSINATE ● SYNTHETIC WAX ● POLYGLYCERYL-2 TRIISOSTEARATE ● HYDROGENATED POLYISOBUTENE ● SORBITAN SESQUIISOSTEARATE ● METHICONE ● DIMETHICONE ● COPERNICIA CERIFERA (CARNAUBA) WAX ● VINYL DIMETHICONE/METHICONE SILSESQUIOXANE CROSSPOLYMER ● ALUMINA ● TOCOPHEROL ● PROPANEDIOL ● PARFUM (FRAGRANCE) ● AQUA (WATER) ● SUCROSE PALMITATE ● BENZYL BENZOATE ● EVODIA RUTAECARPA FRUIT EXTRACT ● TOCOPHERYL ACETATE ● GLYCERYL LINOLEATE ● BENZYL ALCOHOL ● CITRIC ACID ● POTASSIUM SORBATE ● SODIUM HYALURONATE ● TIN OXIDE ● BHT ● [+/- : CI 19140 (YELLOW 5, YELLOW 5 LAKE) • CI 42090 (BLUE 1 LAKE) • CI 77007 (ULTRAMARINES) • CI 77163 (BISMUTH OXYCHLORIDE) • CI 77491, CI 77492, CI 77499 (IRON OXIDES) • CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE) •]. 09394/A

View full details