Skip to product information
1 of 8

Make Up For Ever

SUPER MATTE LOOSE POWDER

SUPER MATTE LOOSE POWDER

Regular price €29,00
Regular price €25,00 Sale price €29,00
Në ulje Shitur
Tax included.

Një pudër e tejdukshme e lirshme, ultra e imët që ofron një vello pa peshë, të mëndafshtë me një përfundim të përsosur mat.

Benefitet

Pluhuri Super Matte Loose është një formulë pluhuri ultra e hollë, plotësisht e tejdukshme që mund të aplikohet direkt në lëkurë ose mbi bazë. Me 16 nuanca dhe një formulë që nuk thahet, është i përshtatshëm për të gjitha nuancat dhe llojet e lëkurës.

Përdorimi

Aplikojeni duke përdorur një pudër për të shtypur butësisht pluhurin në lëkurë. Për një set më të lehtë aplikojeni duke përdorur një furçë pluhuri. Përdorni pluhura me ngjyra për të ndryshuar nuancën e fondatinës ose për të krijuar efekte.

Ingredientët

TALC ● NYLON-12 ● SILICA ● SERICA (SILK POWDER) ● CAPRYLYL GLYCOL ● PHENOXYETHANOL ● POTASSIUM SORBATE ● HEXYLENE GLYCOL ● [+/- : CI 15850 (RED 6, RED 7, RED 7 LAKE) • CI 15985 (YELLOW 6, YELLOW 6 LAKE) • CI 19140 (YELLOW 5, YELLOW 5 LAKE) • CI 42090 (BLUE 1 LAKE) • CI 45410 (RED 27, RED 27 LAKE, RED 28 LAKE) • CI 73360 (RED 30, RED 30 LAKE) • CI 77007 (ULTRAMARINES) • CI 77163 (BISMUTH OXYCHLORIDE) • CI 77288 (CHROMIUM OXIDE GREENS) • CI 77289 (CHROMIUM HYDROXIDE GREEN) • CI 77491, CI 77492, CI 77499 (IRON OXIDES) • CI 77510 (FERRIC FERROCYANIDE, FERRIC AMMONIUM FERROCYANIDE) • CI 77742 (MANGANESE VIOLET) • CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE) •]. 10912/A

View full details