Skip to product information
1 of 2

Make Up For Ever

SCULPTING BLUSH

SCULPTING BLUSH

Regular price €32,00
Regular price €32,00 Sale price €32,00
Në ulje Shitur
Tax included.

Sculpting BLUSH ofron një përzgjedhje të gjerë ngjyrash, mat, saten ose të ylbertë, dhe një gamë të gjerë nuancash, nga më të lehtat tek më të errëtat.

Benefitet

Sculpting BLUSH ofron një përzgjedhje të gjerë ngjyrash, mat, saten ose të ylbertë, dhe një gamë të gjerë nuancash, nga më të lehtat tek më të errëtat. Përtej efektit tradicional të "shkëlqimit të shëndetshëm", këto ndihmojnë në skalitjen e faqeve dhe formësimin e fytyrës. Teknika është e thjeshtë dhe efektive, nuancat e lehta për të dhënë volum, nuancat e errëta për të zbrazur mollëzat.

Përdorimi

Aplikojeni me furçën #156 ose #150.

Ingredientët

TALC ●KAOLIN ●MICA ●OCTYLDODECANOL ●MYRISTYL LACTATE ●NYLON- 6 ●ISONONYL ISONONANOATE ●ISOTRIDECYL ISONONANOATE ●METHYLPARABEN ●DIMETHICONE ●ETHYLPARABEN ●CHLORPHENESIN ●PROPYLPARABEN ●TOCOPHERYL ACETATE ●SILICA ● [+/- :CI 15850 (RED 6, RED 7, RED 7 LAKE) • CI 15985 (YELLOW 6, YELLOW 6 LAKE) • CI 19140 (YELLOW 5, YELLOW 5 LAKE) • CI 42090 (BLUE 1 LAKE) • CI 45410 (RED 27, RED 27 LAKE, RED 28 LAKE) • CI 73360 (RED 30, RED 30 LAKE) • CI 77007 (ULTRAMARINES) • CI 77163 (BISMUTH OXYCHLORIDE) • CI 77288 (CHROMIUM OXIDE GREENS) • CI 77289 (CHROMIUM HYDROXIDE GREEN) • CI 77491, CI 77492, CI 77499 (IRON OXIDES) • CI 77510 (FERRIC FERROCYANIDE, FERRIC AMMONIUM FERROCYANIDE) • CI 77742 (MANGANESE VIOLET) • CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE) •]. 11337/A

View full details