Skip to product information
1 of 5

Make Up For Ever

PRO FINISH

PRO FINISH

Regular price €36,00
Regular price €36,00 Sale price €36,00
Në ulje Shitur
Tax included.

Një fondatinë mat natyrale pa vaj, kjo formulë novatore me shumë përdorime mund të përdoret ose si bazë ose si pluhur.

Benefitet

Përzihet pa probleme dhe korrigjon lëkurën në çast për mbulim të padukshëm dhe një nuancë të njëtrajtshme të lëkurës me një përfundim natyral, mat. E pasuruar me përbërës hidratues, lëkura zbutet pasi pigmentet japin ngjyrë të ndërtueshme me fuqi qëndruese. I pershtatshem per lekurat normale ne te kombinuara.

Përdorimi

Për mbulim më të plotë aplikoni Pro Finish me aplikuesin e sfungjerit. Për mbulim të pastër aplikojeni me një furçë pluhuri me gëzof. Pro Finish mund të përdoret vetëm ose mbi bazën e lëngshme për të dhënë mbulim shtesë.

Ingredientët

AQUA (WATER) ● CYCLOPENTASILOXANE ● CORN STARCH MODIFIED ● BIS-PEG/PPG-14/14 DIMETHICONE ● NEOPENTYL GLYCOL DIETHYLHEXANOATE ● GLYCERIN ● DISTEARDIMONIUM HECTORITE ● DIMETHICONE ● METHYLPROPANEDIOL ● SILICA DIMETHYL SILYLATE ● CELLULOSE ● SYNTHETIC FLUORPHLOGOPITE ● MAGNESIUM SULFATE ● SODIUM CHLORIDE ● XANTHAN GUM ● GLYCERYL CAPRYLATE ● SODIUM MYRISTOYL GLUTAMATE ● PHENOXYETHANOL ● PROPYLENE CARBONATE ● PARFUM (FRAGRANCE) ● DIMETHICONE CROSSPOLYMER ● CHLORPHENESIN ● PENTYLENE GLYCOL ● ALUMINUM HYDROXIDE ● SOLUM DIATOMEAE (DIATOMACEOUS EARTH) ● ISODODECANE ● BUTYLENE GLYCOL ● TRIMETHYLSILOXYSILICATE/DIMETHICONOL CROSSPOLYMER ● BENZYL SALICYLATE ● TOCOPHEROL ● BENZYL BENZOATE ● LIMONENE ● SANGUISORBA OFFICINALIS ROOT EXTRACT ● CINNAMOMUM CASSIA BARK EXTRACT ● ZINGIBER OFFICINALE (GINGER) ROOT EXTRACT ● [+/- : CI 19140 (YELLOW 5, YELLOW 5 LAKE) • CI 42090 (BLUE 1 LAKE) • CI 77007 (ULTRAMARINES) • CI 77163 (BISMUTH OXYCHLORIDE) • CI 77491, CI 77492, CI 77499 (IRON OXIDES) • CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE) •]. 12680/A

View full details