Skip to product information
1 of 1

Make Up For Ever

PLASTO WAX NATURAL

PLASTO WAX NATURAL

Regular price €16,00
Regular price Sale price €16,00
Në ulje Shitur
Tax included.
Dylli Plasto përbëhet nga një dyll natyral i cili imiton ngjyrën dhe strukturën e mishit.
I përdorur në industrinë e teatrit dhe kinemasë për të krijuar efekte speciale në shkallë të vogël, ai i lejon artistët e grimit të transformojnë fytyrën dhe të krijojnë plagë, gungë, plagë, plagë me armë zjarri, lytha, hundë false, etj.
Përdoret gjithashtu për të mbuluar vetullat dhe mund të lyhet sipër.

Benefitet

Përdorimi

Vendosni pak dyllë në lëkurë pa yndyrë dhe punojeni butësisht me gishta për të marrë formën e dëshiruar. Pasi të aplikohet, lëmoni skajet për t'u përzier në lëkurë. Gum Spirit mund të përdoret për ngjitjen e dyllit Plasto në lëkurë për mbajtje maksimale.
Aplikoni një shtresë Plastic Sealor për një përfundim me shkëlqim ose Latex të lëngshëm për një përfundim të errët, i cili do të krijojë një shtrese mbrojtëse të papërshkueshme nga uji.
Dylli Plasto mund të hiqet me një spatul, e ndjekur nga vaji pastrues dhe locioni tonik, ose me ujë të vakët dhe sapun të butë. Kur aplikohet me Spirit Gum rekomandohet heqja e ngjitësit me Gum Off.

IngredientëtCera Alba (Beeswax)


Lanolin, Triticum Vulgare Flour (Triticum Vulgare (Wheat) Flour Extract)


Talc


Octyldodecanol


Propylparaben


Parfum (Fragrance)


Limonene


Citronellol


Geraniol


Linalool


CI77891 (Titanium Dioxide)


CI 77491 (Iron Oxides)


CI 77492 (Iron Oxides)


CI 77499 (Iron Oxides)

View full details