Skip to product information
1 of 2

Make Up For Ever

MIST & FIX MAKE UP FIXER 125ml

MIST & FIX MAKE UP FIXER 125ml

Regular price €28,00
Regular price Sale price €28,00
Në ulje Shitur
Tax included.

Një spray i lehtë, pa alkool, që përgatit dhe freskon lëkurën dhe vendos grimin deri në 12 orë, ndërsa rrit hidratimin deri në 63%. Ky spray ikonik, i preferuar për vendosjen e grimit tani ofron 23% më shumë hidratim se kurrë më parë. Formula e re e pasur me ujë ndihmon në përgatitjen dhe freskimin, ndërsa O2 Skin Complex ndihmon në mbështetjen e oksigjenimit natyral dhe shkëlqimit të lëkurës.

Benefitet

Spraji ynë ikonik, i preferuar për vendosjen e grimit, i ri-imagjinuar për të siguruar 23% më shumë hidratim se kurrë më parë.

Përdorimi

Për të përgatitur lëkurën, spërkateni dy deri në tre herë në fytyrë përpara primerit ose fondatinës dhe lëreni të thahet.
Për të vendosur grimin, aplikojeni si hapin e fundit në rutinën tuaj të grimit për deri në 12 orë qëndrueshmëri.
Për të rifreskuar lëkurën, spërkateni gjatë gjithë ditës sipas nevojës për të rritur hidratimin dhe për të ringjallur grimin.

Ingredientët

AQUA (WATER) ● METHYLPROPANEDIOL ● PENTYLENE GLYCOL ● PHENOXYETHANOL ● PVP ● PPG-26-BUTETH-26 ● PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL ● PARFUM (FRAGRANCE) ● BENZYL BENZOATE ● MARIS AQUA (SEA WATER) ● TROPAEOLUM MAJUS EXTRACT ● BENZYL SALICYLATE ● PROPANEDIOL ● TROMETHAMINE ● ETHYLHEXYLGLYCERIN ● BHT ● PORPHYRIDIUM CRUENTUM EXTRACT ● TOCOPHEROL ●. 13468/A

View full details