Skip to product information
1 of 34

Make Up For Ever

MATTE VELVET SKIN COMPACT

MATTE VELVET SKIN COMPACT

Regular price €50,00
Regular price €50,00 Sale price €50,00
Në ulje Shitur
Tax included.

Pluhur me mbulim të plotë, turbullues me një fund mat. Kompakt portativ, i rimbushshëm përmban formulë inovative pluhuri për ndjesi të lehtë dhe mbulim. Teknologjia e turbullimit redukton dukshem poret dhe thith vajin për një pamje të ekuilibruar dhe natyrale. Përfshin sfungjer me dy anë për aplikim shumë të personalizueshëm (ana e bardhë për mbulim të pastër, ana e zezë për më shumë mbulim) ose mund të aplikohet me furçë.

Benefitet

Përdorimi

"Për mbulim më të plotë:
Për të arritur një aplikim të plotë të MATTE VELVET SKIN BLURRING POWDER FOUNDATION, aplikojeni atë duke përdorur anën e sfungjerit të aplikuesit të mbyllur.Filloni ta aplikoni në qendër të fytyrës, duke e përzier nga jashtë dhe duke përsëritur derisa të arrihet mbulimi juaj i dëshiruar.
PËR MBULLIM MË TË MIRË:
Për mbulim të pastër, përdorni anën kadife të aplikuesit të mbyllur. Përdorni goditje gjithëpërfshirëse për të përzier formulën nga qendra e fytyrës në skajet e jashtme, duke përsëritur sipas nevojës.
PËR Mbulim të Ndërtueshëm:
Për mbulim të ndërtueshëm dhe një aplikim më të saktë, përdorni furçën ARTISAN numer 124. Duke filluar nga qendra e fytyrës, përdorni lëvizje rrethore ndërsa shkoni në perimetrin e fytyrës. Përsëriteni derisa të arrini nivelin e dëshiruar e mbulimit.

Ingredientët

TALC ● SYNTHETIC FLUORPHLOGOPITE ● SILICA ● DIMETHICONE ● POLYMETHYL METHACRYLATE ● PETROLATUM ● DIISOSTEARYL MALATE ● BORON NITRIDE ● HDI/TRIMETHYLOL HEXYLLACTONE CROSSPOLYMER ● TRIETHYLHEXANOIN ● CAPRYLYL GLYCOL ● PHENOXYETHANOL ● SODIUM DEHYDROACETATE ● ALUMINUM HYDROXIDE ● HYDROGEN DIMETHICONE ● ALUMINA ● METHICONE ● [+/- : CI 15850 (RED 6, RED 7, RED 7 LAKE) • CI 15985 (YELLOW 6, YELLOW 6 LAKE) • CI 19140 (YELLOW 5, YELLOW 5 LAKE) • CI 42090 (BLUE 1 LAKE) • CI 45410 (RED 27, RED 27 LAKE, RED 28 LAKE) • CI 73360 (RED 30, RED 30 LAKE) • CI 77007 (ULTRAMARINES) • CI 77163 (BISMUTH OXYCHLORIDE) • CI 77288 (CHROMIUM OXIDE GREENS) • CI 77289 (CHROMIUM HYDROXIDE GREEN) • CI 77491, CI 77492, CI 77499 (IRON OXIDES) • CI 77510 (FERRIC FERROCYANIDE, FERRIC AMMONIUM FERROCYANIDE) • CI 77742 (MANGANESE VIOLET) • CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE) •].

View full details