Skip to product information
1 of 1

Make Up For Ever

Make Up For Ever Step1 Skin Equalizer Nourishing Primer 04 White 30ml

Make Up For Ever Step1 Skin Equalizer Nourishing Primer 04 White 30ml

Regular price €49,00
Regular price €49,00 Sale price €49,00
Në ulje Shitur
Tax included.

Një primer i synuar për fytyrën që punon me nevojat e lëkurës për të balancuar strukturën dhe tonin për veshje më të butë, më të njëtrajtshme dhe më të qëndrueshme të grimit. E krijuar për të targetuar shqetësime të ndryshme të lëkurës ,ideale per të gjitha nuancat e lëkurës, kjo seri formulash primer është ideale për të balancuar lëkurën dhe për të promovuar veshjen afatgjatë të grimit. Struktura e saj e lehtë dhe kremoze punon për të lëmuar sipërfaqen dhe tonin e lëkurës.

Benefitet

• Primer korrigjues i ngjyrave për përfundim të përsosur
• Për të përshtatur lekuren per më shumë shkëlqim dhe hidratim
• Mbush dhe turbullon papërsosmëritë e lëkurës për një strukturë të butë dhe të mëndafshtë

Përdorimi

HAPI 1 – Aplikoni kremin tuaj të ditës
HAPI 2 – Aplikoni primert që zgjidhni sipas pritshmërive tuaja
PËRDORNI SHUMË PRIMER PËR TË ARRITUAR REZULTATIN MË PROFESIONAL

Ingredientët

AQUA (WATER) • METHYL TRIMETHICONE • PHENYL TRIMETHICONE • ISODODECANE • ALCOHOL • DIMETHICONE • PEG-9 POLYDIMETHYLSILOXYETHYL DIMETHICONE • BUTYLENE GLYCOL • GLYCERIN • ACRYLATES/DIMETHICONE COPOLYMER • VINYL DIMETHICONE/METHICONE SILSESQUIOXANE CROSSPOLYMER • SYNTHETIC FLUORPHLOGOPITE • DISTEARDIMONIUM HECTORITE • PARFUM (FRAGRANCE) • CAPRYLYL GLYCOL • PROPYLENE CARBONATE • LECITHIN • SODIUM BENZOATE • SODIUM CHLORIDE • LEPIDIUM MEYENII ROOT EXTRACT • MALTODEXTRIN • SILICA • CITRIC ACID • SODIUM CITRATE • TIN OXIDE • [+/- CI 77163 (BISMUTH OXYCHLORIDE) • CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE) • CI 77491 (IRON OXIDES) • CI 15850 (RED 7 LAKE)]

View full details