Skip to product information
1 of 43

Make Up For Ever

HD SKIN

HD SKIN

Regular price €55,00
Regular price €55,00 Sale price €55,00
Në ulje Shitur
Tax included.

Një bazë e lëngshme e pazbulueshme që turbullon dhe mbulon papërsosmëritë për 24 orë, i mundësuar nga një sistem mikro-lëkure që sinkronizohet me lëkurën për një përfundim real në lëkurë.

Benefitet

Përdorimi

Mund ta aplikoni HD Skin me furçën HD Skin Foundation Brush numer 109 ose me sfungjerin bi-material

Nëse keni një lëkurë normale në të kombinuar, mund të përdorni #Step1 Hydra Booster për të hidratuar lëkurën tuaj, më pas për të unifikuar ngjyrën tuaj përdorni Ultra HD Concealer dhe HD Skin Foundation. Përfundoni me pluhur Ultra HD Loose dhe disa spërkatje Mist & Fix për të rregulluar make-up-in tuaj.

Ingredientët

AQUA (WATER) • METHYL TRIMETHICONE • ALCOHOL • ISODODECANE • BUTYLENE GLYCOL • SYNTHETIC FLUORPHLOGOPITE • CETYL PEG/PPG-10/1 DIMETHICONE • PHENYL TRIMETHICONE • ACRYLATES/DIMETHICONE COPOLYMER • GLYCERIN • SILICA • DIMETHICONE • DISTEARDIMONIUM HECTORITE • SORBITAN SESQUIOLEATE • DIMETHICONE CROSSPOLYMER • SODIUM MYRISTOYL GLUTAMATE • SODIUM BENZOATE • SODIUM CHLORIDE • VP/VA COPOLYMER • PROPYLENE CARBONATE • PARFUM (FRAGRANCE) • SODIUM CITRATE • HEXADECENE • ALUMINUM HYDROXIDE • HYDROGEN DIMETHICONE • GLYCERYL UNDECYL DIMETHICONE • TOCOPHEROL • CITRIC ACID • PHENETHYL ALCOHOL • SACCHARIDE ISOMERATE • PENTAERYTHRITYL TETRA-DI-T-BUTYL HYDROXYHYDROCINNAMATE • [+/- CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE) • CI 77491, CI 77492, CI 77499 (IRON OXIDES)] 15941

View full details