Skip to product information
1 of 2

Make Up For Ever

HD BLUSH 2,8g

HD BLUSH 2,8g

Regular price €32,00
Regular price Sale price €32,00
Në ulje Shitur
Tax included.

Formula kremoze e HD Blush është e lehtë si një pluhur dhe shkrihet në lëkurë për një shkëlqim të shëndetshëm natyral dhe afatgjatë. Struktura e saj e dyfishtë mund të modifikohet sipas dëshirës për një aplikim të lehtë dhe të kontrolluar.

Benefitet

Formulë 100% kremoze e krijuar për të gjitha llojet e lëkurës që jep një fund saten natyral. Përzierja e dylleve, pigmenteve të veshura dhe vajrave e bëjnë atë të qëndrueshme dhe ultra të përzjerë.

Përdorimi

Ingredientët

ETHYLHEXYL PALMITATE ● SYNTHETIC FLUORPHLOGOPITE ● DIPENTAERYTHRITYL HEXAHYDROXYSTEARATE/HEXASTEARATE/HEXAROSINATE ● SYNTHETIC WAX ● POLYGLYCERYL-2 TRIISOSTEARATE ● HYDROGENATED POLYISOBUTENE ● SORBITAN SESQUIISOSTEARATE ● METHICONE ● DIMETHICONE ● COPERNICIA CERIFERA (CARNAUBA) WAX ● VINYL DIMETHICONE/METHICONE SILSESQUIOXANE CROSSPOLYMER ● ALUMINA ● TOCOPHEROL ● PROPANEDIOL ● PARFUM (FRAGRANCE) ● AQUA (WATER) ● SUCROSE PALMITATE ● BENZYL BENZOATE ● EVODIA RUTAECARPA FRUIT EXTRACT ● TOCOPHERYL ACETATE ● GLYCERYL LINOLEATE ● BENZYL ALCOHOL ● CITRIC ACID ● POTASSIUM SORBATE ● SODIUM HYALURONATE ● TIN OXIDE ● BHT ● [+/- : CI 19140 (YELLOW 5, YELLOW 5 LAKE) • CI 42090 (BLUE 1 LAKE) • CI 77007 (ULTRAMARINES) • CI 77163 (BISMUTH OXYCHLORIDE) • CI 77491, CI 77492, CI 77499 (IRON OXIDES) • CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE) •]. 09394/A

View full details