Skip to product information
1 of 4

Make Up For Ever

FLASH COLOR POT

FLASH COLOR POT

Regular price €18,00
Regular price €18,00 Sale price €18,00
Në ulje Shitur
Tax included.

Një domosdoshmëri për çdo grimier profesionist, këto ngjyra të trasha dhe kremoze mbulojnë në mënyrë të përsosur lëkurën. Ngjyrat mund të hijezohen lehtësisht së bashku për të marrë një shumëllojshmëri të gjerë efektesh, në varësi të sasisë së aplikuar. Ato përdoren për të ngjyrosur efektet speciale dhe ndihmojnë në simulimin e efekteve duke përdorur ngjyra të ndryshme (të tilla si plagë, sëmundje, etj.) Ato mund të përdoren gjithashtu si grim për festa dhe festa për fëmijët.

Benefitet

Përdorimi

Aplikoni me një furçë ose duke e prekur lëkurën me një sfungjer. Aplikojeni disa herë derisa të arrini efektin e dëshiruar. Hiqeni me vaj pastrues ose ujë dhe sapun të butë. Bojrat me yndyrë përzihen me çdo lloj themeli për të krijuar prekje ngjyrash në fytyrë. Flash Color mund të përdoret si blush, rimel dhe buzëkuq. Për të shtuar shkëlqim ose shkëlqim në Flash Color, shtoni pak Star Powder, Diamond Powder ose Glitter dhe përzieni në një spatul. Flash Color mund të përzihet me bazë kremoze (Pan Stick) për të krijuar nuanca ngjyrash, për të strukturuar fytyrën dhe për t'i shtuar thellësi veçorive duke përdorur dritën dhe hijet,Aplikoni pluhur mbi Flash Color për ta mbajtur atë në vend, duke përdorur një pudër ose furçë. Për t'i mbajtur ngjyrat intensive, përdorni një nuancë të përshtatshme të Loose Powder ose Star Powder për të shtuar shkëlqim dhe mbajtje të qëndrueshme. Hiqeni me pastruesin Extreme ose kremin So Divine. Përdoret shumë mirë edhe si bojë fytyre për fëmijë dhe karnavale. E thjeshtë për t'u aplikuar, edhe për amatorë, përzihet lehtë dhe duket gjithmonë mirë!

Ingredientët

View full details