Skip to product information
1 of 2

Make Up For Ever

EXCESSIVE LASH

EXCESSIVE LASH

Regular price €30,00
Regular price Sale price €30,00
Në ulje Shitur
Tax included.
Excessive Lash krijojnë një volum të qëndrueshëm, i cili i jep një efekt vërtet dramatik. Formula krijon këtë pamje intensive të qerpikëve, ndërsa furça ekskluzive e hollë me fibra funksionon nga rrënja në majë pa lënë pas absolutisht asnjë grumbullim mascare.

Benefitet

Përdorimi

Për volum optimal aplikoni Excessive Lash sipër dhe poshtë qerpikëve.
Aplikoni maskarën nga rrënja deri te majat me lëvizje zig-zag. Për të marrë një efekt më voluminoz aplikoni përsëri disa shtresa.

Ingredientët

AQUA (WATER) ? PEG-8 BEESWAX ? PEG-12 CARNAUBA ? VP/EICOSENE COPOLYMER ? STYRENE/ACRYLATES/AMMONIUM METHACRYLATE COPOLYMER ? PARAFFIN ? PVP ? STEARYL ALCOHOL ? PALMITIC ACID ? STEARIC ACID ? TRIETHANOLAMINE ? PHENOXYETHANOL ? HYDROXYETHYLCELLULOSE ? CRAMBE ABYSSINICA SEED OIL ? CAPRYLYL GLYCOL ? BUTYLENE GLYCOL ? SODIUM LAURETH-12 SULFATE ? SODIUM MYRISTOYL GLUTAMATE ? POLYBUTENE ? TOCOPHERYL ACETATE ? AMMONIUM HYDROXIDE ? ALUMINUM HYDROXIDE ? BHT ? [+/- : CI 19140 (YELLOW 5, YELLOW 5 LAKE) • CI 42090 (BLUE 1 LAKE) • CI 77007 (ULTRAMARINES) • CI 77163 (BISMUTH OXYCHLORIDE) • CI 77288 (CHROMIUM OXIDE GREENS) • CI 77289 (CHROMIUM HYDROXIDE GREEN) • CI 77491, CI 77492, CI 77499 (IRON OXIDES) • CI 77510 (FERRIC FERROCYANIDE, FERRIC AMMONIUM FERROCYANIDE) • CI 77742 (MANGANESE VIOLET) • CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE) •]. 09940/A

View full details