Skip to product information
1 of 1

Make Up For Ever

DUST POWDER 28g - CHARCOAL EFFECT

DUST POWDER 28g - CHARCOAL EFFECT

Regular price €22,00
Regular price €22,00 Sale price €22,00
Në ulje Shitur
Tax included.

I përdorur kryesisht në industrinë e teatrit dhe kinemasë, kjo pudër e lirshme shumë e errët dhe me shumë pigmentim u mundëson artistëve të make up-it t'i japin lëkurës një pamje të ndotur dhe me pluhur.

Benefitet

Përdorimi

Pluhuri "Dirt Effect" mund të aplikohet me furçë ose sfungjer. Pluhuri mund të përzihet me bojë yndyre për të simuluar baltën në trup. Krijoni njolla papastërtie në një grim të përfunduar duke përdorur një furçë ose gishta, në varësi të efektit të dëshiruar. Në lëkurë të pastër, vendosni lehtë pudër përpara se të përdorni pluhurin "Dirt Effect". Nuancat mund të përzihen së bashku. Pluhurat mund të intensifikohen ose ndryshohen duke i përzier me kujdes.

Ingredientët

View full details