Skip to product information
1 of 30

Make Up For Ever

COLOR STICK

COLOR STICK

Regular price €26,00
Regular price €26,00 Sale price €26,00
Në ulje Shitur
Tax included.

Color stick është një bojë grimi me yndyrë, që jep ngjyrë shumë të pigmentuar dhe afatgjatë e cila mund të aplikohet në fytyrë dhe trup. Nuancat mund të përzihen dhe të shtresohen për të krijuar efekte që variojnë nga transparente në shumë intensive, ose të përzihen me tekstura të tjera kremoze për të marrë nuanca të përshtatura.

Benefitet

Përdorimi

Rregulloni Color Stick me pluhur Ultra HD Loose.
Për të eksperimentuar me ngjyrat, shtoni eye shadows mbi Color Stick. Përdorni të njëjtat nuanca për të intensifikuar përfundimin, ose zgjidhni ngjyra krejtësisht të ndryshme për të transformuar pamjen.
Për të luajtur me përfundimet, përzieni Color Stick me vajin e kastorit për të krijuar një efekt me shkëlqim ose përzieni me Star Lit Powder për një shkëlqim të theksuar.

Ingredientët

PARAFFINUM LIQUIDUM (MINERAL OIL) ? ZINC STEARATE ? POLYETHYLENE ? CERA ALBA (BEESWAX) ? ETHYLHEXYL PALMITATE ? CORN STARCH MODIFIED ? DIMETHICONE ? KAOLIN ? GLYCERYL DIBEHENATE ? PROPYLENE GLYCOL DICAPRYLATE/DICAPRATE ? TRIBEHENIN ? SYNTHETIC WAX ? GLYCERYL BEHENATE ? STEARALKONIUM HECTORITE ? PARFUM (FRAGRANCE) ? GLYCERYL CAPRYLATE ? PROPYLENE CARBONATE ? STEARIC ACID ? TOCOPHEROL ? AQUA (WATER) ? BENZYL SALICYLATE ? LIMONENE ? LINALOOL ? GLYCERIN ? BENZYL BENZOATE ? BHT ? [+/- : CI 15850 (RED 6, RED 7, RED 7 LAKE) • CI 15985 (YELLOW 6, YELLOW 6 LAKE) • CI 19140 (YELLOW 5, YELLOW 5 LAKE) • CI 42090 (BLUE 1 LAKE) • CI 45410 (RED 27, RED 27 LAKE, RED 28 LAKE) • CI 73360 (RED 30, RED 30 LAKE) • CI 77007 (ULTRAMARINES) • CI 77288 (CHROMIUM OXIDE GREENS) • CI 77491, CI 77492, CI 77499 (IRON OXIDES) • CI 77510 (FERRIC FERROCYANIDE, FERRIC AMMONIUM FERROCYANIDE) • CI 77742 (MANGANESE VIOLET) • CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE) •]. 11752/A

View full details