Skip to product information
1 of 26

Make Up For Ever

COLOR CREAM 50ml

COLOR CREAM 50ml

Regular price €26,00
Regular price Sale price €26,00
Në ulje Shitur
Tax included.

Color cream është një krem trupi shumë e pigmentuar me një fund të gjatë dhe saten. Mund të përdoret për fytyrën dhe trupin. Color cream është shumë i gjithanshëm në aplikimin e tij. Mund të aplikohet vetëm, i përzier ose me shtresa. Tekstura thahet shpejt dhe aplikohet lehtë. Formula me bazë uji është shumë intensive me ngjyra dhe nuk zbehet.

Benefitet

Përdorimi

Color cream mund të aplikohet në mënyrë të forte ose transparente. Për këtë mund të përdoren furça dhe sfungjerë të ndryshëm. Ju mund të zgjidhni nga një shumëllojshmëri furçash dhe sfungjerësh.

Ingredientët

AQUA (WATER) ? SYNTHETIC FLUORPHLOGOPITE ? PEG-6 STEARATE ? DIMETHICONE PEG-7 PHOSPHATE ? ALCOHOL DENAT. ? GLYCERYL STEARATE ? ISONONYL ISONONANOATE ? TRIOCTYLDODECYL CITRATE ? GLYCERIN ? CETETH-20 ? METHYLPROPANEDIOL ? STEARETH-20 ? GLYCERYL CAPRYLATE ? HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER ? PARFUM (FRAGRANCE) ? MAGNESIUM ALUMINUM SILICATE ? ISOHEXADECANE ? PHENOXYETHANOL ? TROMETHAMINE ? PENTYLENE GLYCOL ? TIN OXIDE ? SILICA ? POLYSORBATE 60 ? XANTHAN GUM ? CELLULOSE ? HECTORITE ? BENZYL SALICYLATE ? LIMONENE ? SORBITAN ISOSTEARATE ? LINALOOL ? BENZYL BENZOATE ? CINNAMAL ? EUGENOL ? BHT ? CITRAL ? TOCOPHEROL ? [+/- : CI 15850 (RED 6, RED 7, RED 7 LAKE) • CI 15985 (YELLOW 6, YELLOW 6 LAKE) • CI 19140 (YELLOW 5, YELLOW 5 LAKE) • CI 42090 (BLUE 1 LAKE) • CI 45410 (RED 27, RED 27 LAKE, RED 28 LAKE) • CI 73360 (RED 30, RED 30 LAKE) • CI 77007 (ULTRAMARINES) • CI 77288 (CHROMIUM OXIDE GREENS) • CI 77400 (BRONZE POWDER,COPPER POWDER) ? CI 77491, CI 77492, CI 77499 (IRON OXIDES) • CI 77510 (FERRIC FERROCYANIDE, FERRIC AMMONIUM FERROCYANIDE) • CI 77742 (MANGANESE VIOLET) • CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE) •]. 11895/A

View full details