Skip to product information
1 of 20

Make Up For Ever

COLOR AIRBRUSH

COLOR AIRBRUSH

Regular price €45,00
Regular price €45,00 Sale price €45,00
Në ulje Shitur
Tax included.

Color Airbrush është një furçë specifike që mund të aplikohet në fytyrë dhe trup, ideal për të krijuar shtresë delikate ngjyrash, të cilat mund të jenë të përziera ose me shtresa. Tekstura e saj e lehtë lejon një aplikim të shpejtë dhe të saktë. Mund të hollohet me Thinner Airbrush dhe mund të mbulojë zona të mëdha. Formula e tij e hollë thahet shpejt dhe jep një përfundim prej kadifeje të qëndrueshme. 

Benefitet

Përdorimi

Përzieni nuancat e Color Airbrush së bashku ose me çdo produkt tjetër MAKE UP FOR EVER me bazë vaji (si p.sh. fondatina, përveç Water Blend) për të krijuar ngjyra unike.
Shtoni Diamond Powder ose pluhurin Star Lit për të krijuar një look me perla ose të ylbertë.
Për të krijuar nuanca më delikate, holloni Color Airbrush me Airbrush Thinner.

Ingredientët

ISODODECANE ? AQUA (WATER) ? CYCLOPENTASILOXANE ? TRITICUM VULGARE (WHEAT) STARCH ? TRIMETHYLSILOXYSILICATE ? POLYGLYCERYL-3 DIISOSTEARATE ? SILICA ? METHYLPROPANEDIOL ? VP/EICOSENE COPOLYMER ? COPERNICIA CERIFERA (CARNAUBA) WAX ? DIMETHICONE CROSSPOLYMER ? MAGNESIUM SULFATE ? SODIUM CHLORIDE ? PEG-30 DIPOLYHYDROXYSTEARATE ? PENTYLENE GLYCOL ? DISTEARDIMONIUM HECTORITE ? PHENOXYETHANOL ? P-ANISIC ACID ? PROPYLENE CARBONATE ? TROMETHAMINE ? CHLORPHENESIN ? GLYCERYL CAPRYLATE ? PARFUM (FRAGRANCE) ? GLYCERIN ? BHT ? TOCOPHEROL ? [+/- : CI 15850 (RED 6, RED 7, RED 7 LAKE) • CI 15985 (YELLOW 6, YELLOW 6 LAKE) • CI 19140 (YELLOW 5, YELLOW 5 LAKE) • CI 42090 (BLUE 1 LAKE) • CI 45410 (RED 27, RED 27 LAKE, RED 28 LAKE) • CI 73360 (RED 30, RED 30 LAKE) • CI 77007 (ULTRAMARINES) • CI 77288 (CHROMIUM OXIDE GREENS) • CI 77491, CI 77492, CI 77499 (IRON OXIDES) • CI 77510 (FERRIC FERROCYANIDE, FERRIC AMMONIUM FERROCYANIDE) • CI 77742 (MANGANESE VIOLET) • CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE) •]. 11724/A

View full details