Skip to product information
1 of 3

Make Up For Ever

Body Tan Gel

Body Tan Gel

Regular price €40,00
Regular price €40,00 Sale price €40,00
Në ulje Shitur
Tax included.

Make Up For Ever Body Tan Gel është një xhel për nxirje i pigmentuar i papërshkueshëm nga uji me një fund jo të yndyrshëm që ofron një efekt nxirës dhe ndriçues në lëkurë. Tekstura e saj e lehtë dhe e butë mbulon lehtësisht zona të mëdha të trupit me pak produkt. Formula e tij është plotësisht fleksibël: ju mund të krijoni një nxirje pak ose shumë intensive.

Benefitet

Veshja 24-orëshe e papërshkueshme nga uji dhe teknologjia Flexi-Fit Complex sigurojnë që ajo të zgjasë ditën.

Përdorimi

• Për të mbuluar sipërfaqe të mëdha, aplikoni Body Tan Gel me një sfungjer sintetik të rrumbullakët.

• Body Tan Gel mund të aplikohet edhe me airbrush për një aplikim jashtëzakonisht të shpejtë.

Ingredientët

AQUA (WATER) ● CYCLOPENTASILOXANE ● CORN STARCH MODIFIED ● BIS-PEG/PPG-14/14 DIMETHICONE ● NEOPENTYL GLYCOL DIETHYLHEXANOATE ● GLYCERIN ● DISTEARDIMONIUM HECTORITE ● DIMETHICONE ● METHYLPROPANEDIOL ● SILICA DIMETHYL SILYLATE ● CELLULOSE ● SYNTHETIC FLUORPHLOGOPITE ● MAGNESIUM SULFATE ● SODIUM CHLORIDE ● XANTHAN GUM ● GLYCERYL CAPRYLATE ● SODIUM MYRISTOYL GLUTAMATE ● PHENOXYETHANOL ● PROPYLENE CARBONATE ● PARFUM (FRAGRANCE) ● DIMETHICONE CROSSPOLYMER ● CHLORPHENESIN ● PENTYLENE GLYCOL ● ALUMINUM HYDROXIDE ● SOLUM DIATOMEAE (DIATOMACEOUS EARTH) ● ISODODECANE ● BUTYLENE GLYCOL ● TRIMETHYLSILOXYSILICATE/DIMETHICONOL CROSSPOLYMER ● BENZYL SALICYLATE ● TOCOPHEROL ● BENZYL BENZOATE ● LIMONENE ● SANGUISORBA OFFICINALIS ROOT EXTRACT ● CINNAMOMUM CASSIA BARK EXTRACT ● ZINGIBER OFFICINALE (GINGER) ROOT EXTRACT ● [+/- : CI 19140 (YELLOW 5, YELLOW 5 LAKE) • CI 42090 (BLUE 1 LAKE) • CI 77007 (ULTRAMARINES) • CI 77163 (BISMUTH OXYCHLORIDE) • CI 77491, CI 77492, CI 77499 (IRON OXIDES) • CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE) •]. 12680/A

View full details