Skip to product information
1 of 14

Make Up For Ever

ARTIST ROUGE LIGHT

ARTIST ROUGE LIGHT

Regular price €24,00
Regular price €24,00 Sale price €24,00
Në ulje Shitur
Tax included.

ARTIST ROUGE LIGHT është një buzëkuq me shkëlqim që kombinon shkëlqimin me komoditetin dhe aplikimin e lehtë. Tekstura e tij e lehtë sjell menjëherë hidratim, rehati  dhe siguron një përfundim me shkëlqim jo ngjitës. Maja e ARTIST ROUGE LIGHT është i rrumbullakosur për të mbuluar shpejt dhe me lehtësi buzët me një aplikim të lehtë.

Benefitet

Përdorimi

Ingredientët

POLYGLYCERYL-2 TRIISOSTEARATE ? DIISOSTEARYL MALATE ? HYDROGENATED POLYDECENE ? HYDROGENATED POLYISOBUTENE ? TRIMETHYLOLPROPANE TRIISOSTEARATE ? SYNTHETIC WAX ? METHYL HYDROGENATED ROSINATE ? OCTYLDODECANOL ? POLYBUTENE ? CERA MICROCRISTALLINA (MICROCRYSTALLINE WAX) ? C10-30 CHOLESTEROL/LANOSTEROL ESTERS ? SILICA ? CERA ALBA (BEESWAX) ? SYNTHETIC FLUORPHLOGOPITE ? POLYETHYLENE ? PARFUM (FRAGRANCE) ? BHT ? BENZYL BENZOATE ? LINALOOL ? ALPHA-ISOMETHYL IONONE ? LIMONENE ? PROPYL GALLATE ? BENZYL SALICYLATE ? CITRONELLOL ? TOCOPHEROL ? [+/- : CI 12085 (RED 36, RED 36 LAKE) • CI 15850 (RED 6, RED 7, RED 7 LAKE) • CI 15985 (YELLOW 6, YELLOW 6 LAKE) • CI 19140 (YELLOW 5, YELLOW 5 LAKE) • CI 42090 (BLUE 1 LAKE) • CI 45380 (RED 21, RED 21 LAKE, RED 22 LAKE) • CI 45410 (RED 27, RED 27 LAKE, RED 28 LAKE) • CI 73360 (RED 30, RED 30 LAKE) • CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE) • CI 77163 (BISMUTH OXYCHLORIDE) • CI 77491, CI 77492, CI 77499 (IRON OXIDES) • CI 77742 (MANGANESE VIOLET) •]. 11459/A

View full details