Skip to product information
1 of 16

newlooktina

ARTIST NUDE CREME

ARTIST NUDE CREME

Regular price €25,00
Regular price €25,00 Sale price €25,00
Në ulje Shitur
Tax included.

Formula e pasur dhe kremoze siguron me një rrëshqitje veshje afatgjatë në 12 nuanca moderne.

Benefitet

Përdorimi

1- Me aplikuesin, filloni nga qendra e buzës së sipërme dhe lëvizni jashtë, duke ndjekur vijën e buzës dhe duke u ndalur përgjysmë. Më pas, duke filluar nga qendra, përsërisni në drejtim të kundërt.
2- Zbutni produktin nga qendra në qoshet e jashtme dhe më pas përdorni majën precize të aplikuesit për t'a bërë të mprehtë konturin e buzës.
3- Përsëriteni në buzën e poshtme, duke e përzier përpara dhe mbrapa nga qendra. Përfundoni duke rafinuar skajin.

Ingredientët

HYDROGENATED POLYISOBUTENE ● TRIMETHYLOLPROPANE TRIISOSTEARATE ● PROPYLENE GLYCOL DICAPRYLATE/DICAPRATE ● BIS-DIGLYCERYL POLYACYLADIPATE-1 ● DEXTRIN PALMITATE ● DICALCIUM PHOSPHATE ● DISTEARDIMONIUM HECTORITE ● HYDROGENATED STYRENE/METHYL STYRENE/INDENE COPOLYMER ● SILICA DIMETHYL SILYLATE ● PROPYLENE CARBONATE ● PARFUM (FRAGRANCE) ● BENZYL BENZOATE ● PENTAERYTHRITYL TETRA-DI-T-BUTYL HYDROXYHYDROCINNAMATE ● LINALOOL ● LIMONENE ● ALPHA-ISOMETHYL IONONE ● BENZYL SALICYLATE ● TOCOPHEROL ● CITRONELLOL ● BHT ● [+/- : CI 12085 (RED 36, RED 36 LAKE) • CI 15850 (RED 6, RED 7, RED 7 LAKE) • CI 15985 (YELLOW 6, YELLOW 6 LAKE) • CI 17200 (RED 33) • CI 19140 (YELLOW 5, YELLOW 5 LAKE) • CI 42090 (BLUE 1, BLUE 1 LAKE) • CI 45380 (RED 21, RED 21 LAKE, RED 22, RED 22 LAKE) • CI 45410 (RED 27, RED 27 LAKE, RED 28, RED 28 LAKE) • CI 73360 (RED 30, RED 30 LAKE) • CI 77163 (BISMUTH OXYCHLORIDE) • CI 77491, CI 77492, CI 77499 (IRON OXIDES) • CI 77742 (MANGANESE VIOLET) • CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE) •]. 13519/A

View full details