Skip to product information
1 of 20

Make Up For Ever

ARTIST LIQUID MATTE

ARTIST LIQUID MATTE

Regular price €20,00
Regular price €25,00 Sale price €20,00
Në ulje Shitur
Tax included.
Artist Liquid Matte ofron ngjyrë mat që siguron mbulim me një teksturë të rehatshme.

Benefitet

Përdorimi

Aplikoni ARTIST LIQUID MATTE me furcën #300 për buzë të holla ose furçën #174 për buzë më të mëdha.

Pastroni konturin duke përdorur CONCEALER ULTRA HD dhe furçën #262.

Ingredientët

ISODODECANE ? MICA ? DIMETHICONE ? TRIMETHYLSILOXYSILICATE ? POLYBUTENE ? CYCLOHEXASILOXANE ? PETROLATUM ? KAOLIN ? DISTEARDIMONIUM HECTORITE ? CERA ALBA (BEESWAX) ? SILICA DIMETHYL SILYLATE ? GLYCERYL BEHENATE/EICOSADIOATE ? PROPYLENE CARBONATE ? TOCOPHEROL ? PERSEA GRATISSIMA (AVOCADO) OIL ? PARFUM (FRAGRANCE) ? BENZYL BENZOATE ? LINALOOL ? ALPHA-ISOMETHYL IONONE ? LIMONENE ? BENZYL SALICYLATE ? CITRONELLOL ? BHT ? [+/- : CI 12085 (RED 36, RED 36 LAKE) • CI 15850 (RED 6, RED 7, RED 7 LAKE) • CI 15985 (YELLOW 6, YELLOW 6 LAKE) • CI 19140 (YELLOW 5, YELLOW 5 LAKE) • CI 42090 (BLUE 1 LAKE) • CI 45380 (RED 21, RED 21 LAKE, RED 22 LAKE) • CI 45410 (RED 27, RED 27 LAKE, RED 28 LAKE) • CI 73360 (RED 30, RED 30 LAKE) • CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE) • CI 77163 (BISMUTH OXYCHLORIDE) • CI 77491, CI 77492, CI 77499 (IRON OXIDES) • CI 77742 (MANGANESE VIOLET) •]. 11508/A

View full details