Skip to product information
1 of 11

Make Up For Ever

ARTIST LIP BLUSH

ARTIST LIP BLUSH

Regular price €21,00
Regular price €21,00 Sale price €21,00
Në ulje Shitur
Tax included.
Artist Lip Blush ofron ngjyrë të lehtë mat. E disponueshme në 10 ngjyra ky blush shton një teksturë të lehtë në buzë me vetëm një shtresë. Maja e tij precize jumbo e bën aplikimin e shpejtë dhe të lehtë për përsosmëri që zgjat.

Benefitet

Përdorimi

Aplikoni Artist Lip Blush direkt në qendër të buzës, më pas përhapeni atë në vijën e buzëve me majën e gishtit tuaj.
Aplikoni Aqua Lip Pencil mbi konturet e buzëve, më pas aplikoni disa shtresa ARTIST LIP BLUSH sipër për të intensifikuar efektin e tij.

Ingredientët

ISOSTEARYL ALCOHOL ● RICINUS COMMUNIS (CASTOR) SEED OIL ● ISOPROPYL PALMITATE ● POLYETHYLENE ● EUPHORBIA CERIFERA (CANDELILLA) WAX ● SYNTHETIC FLUORPHLOGOPITE ● METHYL METHACRYLATE CROSSPOLYMER ● SILICA ● POLYMETHYL METHACRYLATE ● COPERNICIA CERIFERA (CARNAUBA) WAX ● MYRISTYL LACTATE ● SODIUM HYALURONATE ● BENZYL ALCOHOL ● [+/- : CI 12085 (RED 36, RED 36 LAKE) • CI 15850 (RED 6, RED 7, RED 7 LAKE) • CI 15985 (YELLOW 6, YELLOW 6 LAKE) • CI 19140 (YELLOW 5, YELLOW 5 LAKE) • CI 42090 (BLUE 1 LAKE) • CI 45380 (RED 21, RED 21 LAKE, RED 22 LAKE) • CI 45410 (RED 27, RED 27 LAKE, RED 28 LAKE) • CI 73360 (RED 30, RED 30 LAKE) • CI 77163 (BISMUTH OXYCHLORIDE) • CI 77491, CI 77492, CI 77499 (IRON OXIDES) • CI 77742 (MANGANESE VIOLET) • CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE) •]. 12557/A

View full details