Skip to product information
1 of 2

Make Up For Ever

ARTIST HYDRABLOOM

ARTIST HYDRABLOOM

Regular price €28,00
Regular price €28,00 Sale price €28,00
Në ulje Shitur
Tax included.
Artist Hydrabloom është një zbutës për buzët që i bën të gjitha, hidraton, zbut dhe shton një ngjyrë delikate. Me sfera të acidit hialuronik, ky zbutës universal i buzëve ndihmon në hidratimin e buzëve deri në 24 orë. Kjo formulë përshtatet me çdo ton lëkure për t'i dhënë buzëve një nuancë të menjëhershme.

Benefitet

Përdorimi

Aplikoni Artist Hydrabloom në buzët tuaja për t'u hidratuar. Kjo formulë mund të përdoret edhe si maskë buzësh duke aplikuar një shtresë të trashë, vetëm ose para buzëkuqit.


Këshillë profesionale: Aplikoni Artist Hydrabloom mbi buzëkuqin tuaj të preferuar për të shtuar rehati, hidratim dhe një shkëlqim delikate.

Ingredientët

DIISOSTEARYL MALATE ● POLYGLYCERYL-2 TRIISOSTEARATE ● SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL ● CERA MICROCRISTALLINA (MICROCRYSTALLINE WAX) ● POLYETHYLENE ● DIMER DILINOLEYL DIMER DILINOLEATE ● JOJOBA ESTERS ● ISOSTEARYL ISOSTEARATE ● DIPENTAERYTHRITYL HEXAHYDROXYSTEARATE/HEXASTEARATE/HEXAROSINATE ● ETHYLHEXYL PALMITATE ● ETHYLENE/PROPYLENE/STYRENE COPOLYMER ● CERA ALBA (BEESWAX) ● BUTYLENE/ETHYLENE/STYRENE COPOLYMER ● BHT ● PARFUM (FRAGRANCE) ● TRIHYDROXYSTEARIN ● SYNTHETIC FLUORPHLOGOPITE ● BUTYLENE GLYCOL ● BENZYL BENZOATE ● CAPRYLYL GLYCOL ● LINALOOL ● TRIMETHYLOLPROPANE TRIISOSTEARATE ● PHENOXYETHANOL ● ALPHA-ISOMETHYL IONONE ● TOCOPHEROL ● SODIUM HYALURONATE ● LIMONENE ● BENZYL SALICYLATE ● HEXYLENE GLYCOL ● CITRONELLOL ● TIN OXIDE ● PROPYL GALLATE ● [+/- : CI 75470 (CARMINE) ● CI 12085 (RED 36, RED 36 LAKE) • CI 15850 (RED 6, RED 7, RED 7 LAKE) • CI 15985 (YELLOW 6, YELLOW 6 LAKE) • CI 19140 (YELLOW 5, YELLOW 5 LAKE) • CI 42090 (BLUE 1 LAKE) • CI 45380 (RED 21, RED 21 LAKE, RED 22 LAKE) • CI 45410 (RED 27, RED 27 LAKE, RED 28 LAKE) • CI 73360 (RED 30, RED 30 LAKE) • CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE) • CI 77163 (BISMUTH OXYCHLORIDE) • CI 77491, CI 77492, CI 77499 (IRON OXIDES) • CI 77742 (MANGANESE VIOLET) •]. 12107/A

View full details