Skip to product information
1 of 23

Make Up For Ever

ARTIST COLOR SHADOW REFILL

ARTIST COLOR SHADOW REFILL

Regular price €20,00
Regular price Sale price €20,00
Në ulje Shitur
Tax included.
Artist Color Eye Shadow është një formulë me cilësi profesionale me përzierje superiore, me rezistencë deri në 12 orë falë pigmenteve të pasura të veshura me silikon. Zgjidhni një nuancë ose krijoni paletën tuaj të hijeve të syve me 121 ngjyrat tona.

Benefitet

Përdorimi

Përdorni furçën #226 për të aplikuar nuancën tuaj dhe furçën #216 për ta përzier pa probleme. Vizatoni linja me saktësi të lartë falë furçës #172. Këshillë: Aplikoni primer buzësh si bazë për të përgatitur strukturën e lëkurës, për të përmirësuar ndikimin e ngjyrës dhe për të garantuar veshje edhe më të mirë.

Ingredientët

SYNTHETIC FLUORPHLOGOPITE ? OCTYLDODECYL STEAROYL STEARATE ? TALC ? KAOLIN ? DIMETHICONE ? ZINC STEARATE ? BIS-DIGLYCERYL POLYACYLADIPATE-2 ? CETYL DIMETHICONE ? PHENOXYETHANOL ? DIMETHICONE/VINYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER ? SORBITAN SESQUIOLEATE ? SODIUM DEHYDROACETATE ? [+/- : CI 19140 (YELLOW 5, YELLOW 5 LAKE) • CI 42090 (BLUE 1 LAKE) • CI 77007 (ULTRAMARINES) • CI 77163 (BISMUTH OXYCHLORIDE) • CI 77288 (CHROMIUM OXIDE GREENS) • CI 77289 (CHROMIUM HYDROXIDE GREEN) • CI 77491, CI 77492, CI 77499 (IRON OXIDES) • CI 77510 (FERRIC FERROCYANIDE, FERRIC AMMONIUM FERROCYANIDE) • CI 77742 (MANGANESE VIOLET) • CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE) •]. 11871/A

View full details