Skip to product information
1 of 5

Make Up For Ever

ARTIST COLOR PRO PALETTE

ARTIST COLOR PRO PALETTE

Regular price €47,00
Regular price €47,00 Sale price €47,00
Në ulje Shitur
Tax included.

Koleksion i 3 paletave të dizajnuara për sytë dhe fytyrën me fitim intensiv. Çdo paletë përfshin një gamë prej 8 ngjyrash shumë të ndërtueshme, të pigmentuara në përfundime mat, saten, metalike dhe me shkëlqim, si dhe një theksues universal për fytyrën.

Benefitet

Përdorimi

APLIKACION I LEHTË SI PRO
Paleta 001 - Ginger:
Përdorni furçat #212, #220 dhe #242
Për një pamje halo gold, kombinoni nuancat D410 dhe D652 në kapak te syrit.
Për një pamje me dritë të verdhë, përdorni nuancën M402 në këndin e brendshëm, M608 në vijën e poshtme të qerpikëve dhe M510 dhe M608 në kapak.
Për një pamje me prerje të hapur kafe, përdorni nuancën M647, M608, ME728 dhe ME654 në kapak dhe shtoni një shade të hollë të zi për më shumë definicion.
Për të përfunduar look-un tuaj të make up-it, mos harroni të aplikoni theksuesin H106 në paletën tuaj në cepin e brendshëm të syrit, në pjesën e sipërme të kockave të faqeve dhe nën kockën e vetullave.

Paleta 002 - Berry:
përdorni furçat #212, #220 dhe #242
Për një pamje me ngjyrë rozë, përdorni nuancën M856 në të gjithë kapakun.
Për një look smokey berry, përdorni nuancat M847, D826 dhe I808 në qepallë deri në vetull.
Për një pamje nude rozë, përdorni nuancën D716, S814, M647 dhe M608 në kapakun e syrit.
Për të përfunduar look-un tuaj të make up-it, mos harroni të aplikoni theksuesin H102 në paletën tuaj në cepin e brendshëm të syrit, në majë të kockave të faqeve dhe nën kockën e vetullave.

Paleta 003 - Tangerine:
përdorni furçat #212, #220 dhe #242
Për një pamje të pastër korale, kombinoni nuancat M748, D750, I722 dhe D716 në kapak.
Për një pamje grafike portokalli, përdorni nuancën M705 në kapak dhe M732 në vijën e poshtme të qerpikëve.
Për një pamje klasike të gradientit, përdorni nuancën M705, ME654, D712 dhe D716 në kapak.
Për të përfunduar look-un tuaj të make up-it, mos harroni të aplikoni theksuesin #H106 në paletën tuaj në cepin e brendshëm të syrit, në pjesën e sipërme të kockave të faqeve dhe nën kockën e vetullave.

Ingredientët

SHADE : H106 INGREDIENTS : TALC • SYNTHETIC FLUORPHLOGOPITE • OCTYLDODECYL STEAROYL STEARATE • CAPRYLYL GLYCOL • PENTYLENE GLYCOL • ZINC STEARATE • BIS-DIGLYCERYL POLYACYLADIPATE-2 • CETYL DIMETHICONE • SORBITAN SESQUIISOSTEARATE • SODIUM DEHYDROACETATE • TOCOPHERYL ACETATE • [+/- CI 15850 (RED 6, RED 7, RED 7 LAKE) • CI 19140 (YELLOW 5, YELLOW 5 LAKE) • CI 45410 (RED 27, RED 27 LAKE, RED 28 LAKE) • CI 73360 (RED 30, RED 30 LAKE) • CI 77007 (ULTRAMARINES) • CI 77491, CI 77492,CI 77499 (IRON OXIDES) • CI 77742 (MANGANESE VIOLET) • CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE)]. 11402/A
SHADE : D410 INGREDIENTS : SYNTHETIC FLUORPHLOGOPITE • TALC • OCTYLDODECYL STEAROYL STEARATE • KAOLIN • CALCIUM ALUMINUM BOROSILICATE • DIMETHICONE • ZINC STEARATE • SILICA • BIS-DIGLYCERYL POLYACYLADIPATE-2 • CETYL DIMETHICONE • PHENOXYETHANOL • DIMETHICONE/VINYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER • SORBITAN SESQUIOLEATE • SODIUM DEHYDROACETATE • TIN OXIDE • [+/- : CI 19140 (YELLOW 5, YELLOW 5 LAKE) • CI 42090 (BLUE 1 LAKE) • CI 77007 (ULTRAMARINES) • CI 77163 (BISMUTH OXYCHLORIDE) • CI 77288 (CHROMIUM OXIDE GREENS) • CI 77289 (CHROMIUM HYDROXIDE GREEN) • CI 77491, CI 77492, CI 77499 (IRON OXIDES) • CI 77510 (FERRIC FERROCYANIDE, FERRIC AMMONIUM FERROCYANIDE) • CI 77742 (MANGANESE VIOLET) • CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE)]. 11869/A
SHADE : M608 INGREDIENTS : TALC • SYNTHETIC FLUORPHLOGOPITE • DIMETHICONE • CAPRYLYL GLYCOL • PENTYLENE GLYCOL • ZINC STEARATE • SODIUM DEHYDROACETATE • SILICA • DIISOSTEARYL MALATE • OCTYLDODECYL STEAROYL STEARATE • KAOLIN • TOCOPHERYL ACETATE • SORBITAN SESQUIOLEATE • [+/- CI 77491, CI 77492, CI 77499 (IRON OXIDES) • CI 75470 (CARMINE) • CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE) • CI 77007 (ULTRAMARINES)] 15837
SHADES : M647 + M402 INGREDIENTS : TALC • SYNTHETIC FLUORPHLOGOPITE • DIMETHICONE • CAPRYLYL GLYCOL • PENTYLENE GLYCOL • ZINC STEARATE • SODIUM DEHYDROACETATE • DIISOSTEARYL MALATE • OCTYLDODECYL STEAROYL STEARATE • TOCOPHERYL ACETATE • SORBITAN SESQUIOLEATE • [+/- : CI 15850 (RED 6, RED 7, RED 7 LAKE) • CI 15985 (YELLOW 6, YELLOW 6 LAKE) • CI 19140 (YELLOW 5, YELLOW 5 LAKE) • CI 42090 (BLUE 1 LAKE) • CI 45410 (RED 27, RED 27 LAKE, RED 28 LAKE) • CI 73360 (RED 30, RED 30 LAKE) • CI 77007 (ULTRAMARINES) • CI 77163 (BISMUTH OXYCHLORIDE) • CI 77288 (CHROMIUM OXIDE GREENS) • CI 77289 (CHROMIUM HYDROXIDE GREEN) • CI 77491, CI 77492, CI 77499 (IRON OXIDES) • CI 77510 (FERRIC FERROCYANIDE, FERRIC AMMONIUM FERROCYANIDE) • CI 77742 (MANGANESE VIOLET) • �CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE)]. 11433/A
SHADE : M510 INGREDIENTS : TALC • SYNTHETIC FLUORPHLOGOPITE • DIMETHICONE • ZINC STEARATE • CAPRYLYL GLYCOL • PENTYLENE GLYCOL • SODIUM DEHYDROACETATE • DIISOSTEARYL MALATE • OCTYLDODECYL STEAROYL STEARATE • TOCOPHERYL ACETATE • SORBITAN SESQUIOLEATE • [+/- : CI 15850 (RED 6, RED 7, RED 7 LAKE) • CI 15985 (YELLOW 6, YELLOW 6 LAKE) • CI 19140 (YELLOW 5, YELLOW 5 LAKE) • CI 42090 (BLUE 1 LAKE) • CI 45410 (RED 27, RED 27 LAKE, RED 28 LAKE) • CI 73360 (RED 30, RED 30 LAKE) • CI 77007 (ULTRAMARINES) • CI 77163 (BISMUTH OXYCHLORIDE) • CI 77288 (CHROMIUM OXIDE GREENS) • CI 77289 (CHROMIUM HYDROXIDE GREEN) • CI 77491, CI 77492, CI 77499 (IRON OXIDES) • CI 77510 (FERRIC FERROCYANIDE, FERRIC AMMONIUM FERROCYANIDE) • CI 77742 (MANGANESE VIOLET) • CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE)]. 11435/A
SHADE : ME654 INGREDIENTS : MICA • TALC • OCTYLDODECYL STEAROYL STEARATE • KAOLIN • DIMETHICONE • ZINC STEARATE • BIS-DIGLYCERYL POLYACYLADIPATE-2 • CETYL DIMETHICONE • PHENOXYETHANOL • DIMETHICONE/VINYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER • SORBITAN SESQUIOLEATE • SODIUM DEHYDROACETATE • TIN OXIDE • [+/- : CI 19140 (YELLOW 5, YELLOW 5 LAKE) • CI 42090 (BLUE 1 LAKE) • CI 77007 (ULTRAMARINES) • CI 77163 (BISMUTH OXYCHLORIDE) • CI 77288 (CHROMIUM OXIDE GREENS) • CI 77289 (CHROMIUM HYDROXIDE GREEN) • CI 77491, CI 77492, CI 77499 (IRON OXIDES) • CI 77510 (FERRIC FERROCYANIDE, FERRIC AMMONIUM FERROCYANIDE) • CI 77742 (MANGANESE VIOLET) • CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE)]. 11864/A
SHADE : D652 INGREDIENTS : TALC • OCTYLDODECYL STEAROYL STEARATE • CALCIUM SODIUM BOROSILICATE • SYNTHETIC FLUORPHLOGOPITE • KAOLIN • ALUMINA • DIMETHICONE • ZINC STEARATE • BIS-DIGLYCERYL POLYACYLADIPATE-2 • CETYL DIMETHICONE • PHENOXYETHANOL • DIMETHICONE/VINYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER • SORBITAN SESQUIOLEATE • SODIUM DEHYDROACETATE • SILICA • TIN OXIDE • [+/- : CI 19140 (YELLOW 5, YELLOW 5 LAKE) • CI 42090 (BLUE 1 LAKE) • CI 77007 (ULTRAMARINES) • CI 77163 (BISMUTH OXYCHLORIDE) • CI 77288 (CHROMIUM OXIDE GREENS) • CI 77289 (CHROMIUM HYDROXIDE GREEN) • CI 77491, CI 77492, CI 77499 (IRON OXIDES) • CI 77510 (FERRIC FERROCYANIDE, FERRIC AMMONIUM FERROCYANIDE) • CI 77742 (MANGANESE VIOLET) • CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE)]. 11889/A
SHADE : ME728 INGREDIENTS : SYNTHETIC FLUORPHLOGOPITE • TALC • OCTYLDODECYL STEAROYL STEARATE • KAOLIN • DIMETHICONE • ZINC STEARATE • BIS-DIGLYCERYL POLYACYLADIPATE-2 • CETYL DIMETHICONE • PHENOXYETHANOL • DIMETHICONE/VINYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER • SORBITAN SESQUIOLEATE • SODIUM DEHYDROACETATE • [+/- : CI 19140 (YELLOW 5, YELLOW 5 LAKE) • CI 42090 (BLUE 1 LAKE) • CI 77007 (ULTRAMARINES) • CI 77163 (BISMUTH OXYCHLORIDE) • CI 77288 (CHROMIUM OXIDE GREENS) • CI 77289 (CHROMIUM HYDROXIDE GREEN) • CI 77491, CI 77492, CI 77499 (IRON OXIDES) • CI 77510 (FERRIC FERROCYANIDE, FERRIC AMMONIUM FERROCYANIDE) • CI 77742 (MANGANESE VIOLET) • CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE)]. 11872/A

View full details