Skip to product information
1 of 3

Make Up For Ever

AQUA SMOKY EXTRAVAGANT

AQUA SMOKY EXTRAVAGANT

Regular price €28,00
Regular price €32,00 Sale price €28,00
Në ulje Shitur
Tax included.
Të gjitha përfitimet e maskarës tonë Smoky Extravagant në një formulë të papërshkueshme nga uji, duke i dhënë qerpikëve definicion, volum, gjatësi dhe kaçurrela rezistente ndaj njollosjes. Teknologjia Precision 4D mbështjell sipërfaqen e qerpikëve me pigmente ultra të zeza për përsosmëri të garantuar.

Benefitet

Përdorimi

Fshijeni produktin e tepërt në majë të furçës me një pecetë.
Për të optimizuar volumin e qerpikëve dhe intensitetin e syve, aplikojeni maskarën nëpjesën e sipërme dhe në pjesën e poshtme të qerpikëve.
Përdorni gjerësinë e furçës për të aplikuar maskarën nga rrënja deri te maja e qerpikëve dhe përdorni majën e imët të furçës për zonat e vështira për t'u arritur (qerpikët e shkurtër, qoshet e brendshme dhe të jashtme, etj.).
Aplikoni bojë për vetulla me një lëvizje mbrapa-mbrapa, nga e majta në të djathtë për të optimizuar efektin e volumit.
Për të hequr produktin, përdorni një heqës të veçantë të grimit të syve të papërshkueshëm nga uji (Sens'Eyes).
Për qerpikët shumë të drejtë, para se të aplikoni maskarën, përdorni një lakues qerpikësh.
Përdorni majën e imët të furçës për të aplikuar bojë për vetulla tek qerpikët më të shkurtër ose ato që janë të vështira për t'u arritur.
Për të rritur efektin e volumit, aplikoni maskarën në shtresa të njëpasnjëshme (2 deri në 3 shtresa) pa pritur që të thahet për të shmangur grumbullimet e maskarës.
Për të arritur një efekt të zgjeruar të syve , aplikojeni maskarën vetëm në cepin e jashtëm të secilit sy.
Për një efekt ultra-voluminoz, aplikoni një shtresë Lash Fiber përpara maskarës.
Shtojini qerpikëve një prekje origjinaliteti duke aplikuar pluhurin Star Lit, Star Lit Diamond Powder ose Star Lit Glitter tek majat duke përdorur një furçë qerpikësh të lagur spirale.
Për të shmangur njollosjen e qepallës gjatë aplikimit, vendosni një pecetë poshtë qerpikëve dhe hiqeni kur maskara të jetë tharë.
Aplikoni një shtresë bazë maskare përpara se të aplikoni qerpikë fals. Kjo do të lakojë qerpikët natyralë në mënyrë që ata të përshtaten në mënyrë të përkryer me formën e qerpikëve fals.

Ingredientët

Isododecane, Cera Alba (Beeswax), CI 77499 (Iron Oxides), Aqua (Water), Stearyl Stearate, Euphorbia Cerifera (Candelilla) Wax, Acrylates Copolymer, Polybutene, Disteardimonium Hectorite, Glyceryl Hydrogenated Rosinate, VP/Eicosene Copolymer, Phenoxyethanol, Sorbitan Isostearate, Copernicia Cerifera (Carnauba) Wax, Ozokerite, PEG-2 Hydrogenated Castor Oil, Ethylene/Propylene/Styrene Copolymer, Hydrogenated Castor Oil, Crambe Abyssinica Seed Oil, Propylene Carbonate, Butylene/Ethylene/Styrene Copolymer, BHT, Butylene Glycol, Algin, Hydrolyzed Rhodophycea Extract, Acacia Senegal Gum, Serine. A14801/01

View full details